ПОЛІТИКА

«Він займається дуже брудними справами». Мендель звинуватила Цеголка у створенні фейків

В інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що спікер п’ятого президента Петра Порошенка Святослав Цеголко не передавав їй справ після змінення президента у країні.

«Ніяк. Ніхто нам нічого не передавав. […] Навіщо, який список [контактів та інструкції]? Ні, нічого не було», – сказала Мендель.

«Я прийшла в кабінет, у мене жодних документів немає, у мене роблять ремонт, у мене немає ні стола, ні комп’ютера, ні навіть де посидіти», – описала вона перші дні на робочому місці.

За словами Мендель, ця зустріч із Цеголком у неї відбулася за пів року після призначення на пост прессекретаря.

«Він підійшов до мене у Верховній Раді й сказав, що готовий поділитися досвідом», – розповіла спікерка Зеленського.

Вона заявила, що не вважає Цеголка «взагалі для себе прикладом».

«Це людина, яка займається тим, чого, у принципі, не потрібно навіть найгіршому комунікатору робити. Він займається дуже брудними справами у плані інформаційного простору», – сказала Мендель.

Бацман уточнила, чи відбувається це зараз.

«І раніше. Ми з цим стикалися на роботах, коли я раніше працювала. Це deep fakes – глибокі фейки він створював на досить серйозних людей тут. Не політиків я маю на увазі, а навіть міжнародних партнерів», – відповіла Мендель.

Вона не змогла навести приклади таких фейків.

«Я боюся, що не можу цього говорити. Але ми знали, що це від нього йшло. Тобто це постійно брудні політичні ігри. І попри все те, якщо ми говоримо про комунікацію Петра Порошенка, – я не вважаю, що це була заслуга Святослава Цеголка. Там працювали інші люди. Вони створювали йому наративи, певну візію, яка вийшла на якусь консервативну платформу «Армія, віра, мова», його меседжі створювали. Це був не Цеголко. І вибач мені, у цієї людини були «свої канали», і найбільше він працював із ними. Тобто я не бачила в Цеголку взагалі ніякої відкритості. Я з ним стикалася в ООН – у Генасамблеї коли ми працювали, я їздила як журналістка інших каналів із ним, багато разів телефонувала, щоб отримати для The New York Times коментар чи взяти інтерв’ю», – додала Мендель.

Дивіться повну версію інтерв’ю на YouTube-каналі «Алеся Бацман».

Цеголко працював на «5 каналі», власником якого є п’ятий президент. Телеведучий став прессекретарем Порошенка після його обрання на пост президента 2014 року й обіймає цю посаду досі.

Зеленський обіймає пост президента України з травня 2019 року. Мендель стала його прессекретаркою в червні 2019 року, до цього працювала журналісткою на телеканалах ICTV, «Еспресо», «112 Україна», «Інтер», співпрацювала з іноземними ЗМІ – The New York Times, Politico, Vice News, CNBC. Була консультанткою з комунікацій в офісі Світового банку в Україні.

В одному з перших інтерв’ю після призначення на пост спікера президента Мендель говорила про Цеголка.

«Мій попередник жодного разу не взяв слухавку, коли я йому дзвонила. Хоча я дзвонила і як представник «Інтера», і як представник «112-го», і як представник The New York Times, і як представник Світового банку. Він ніколи не брав слухавку. Я постараюся її брати», – заявляла вона.

ВІДЕОВідео: Алеся Бацман / YouTube

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»