ГРОШІ

В Україні бізнес витрачає на обслуговування карток у рази більше, ніж будь-де у Європі – експерт

Український бізнес, який працює у сфері роздрібної торгівлі, платить за обслуговування платежів картками в десятки разів більше, ніж за інкасацію готівки, – це більше, ніж будь-де в Європі та більшості країн колишнього СРСР. Про це написав у своїй колонці на «Інтерфакс-Україна» фінансовий директор OKKO Group, член Української ради бізнесу Назар Купибіда.

«Із власного досвіду знаю, що ритейлери платять в якості винагороди за еквайринг (обслуговування платежів пластиковими картками. – «ГОРДОН») у десятки разів більше, ніж за інкасацію готівкових коштів. Якщо взяти на прикладі нашої компанії, то ми витрачаємо на еквайринг однієї АЗС понад 30 тис. грн на місяць. Водночас наші витрати на інкасацію становлять приблизно 1,5 тис. грн, тобто у 20 разів менше», – зазначає Купибіда.

За словами експерта, у цивілізованих країнах для сфери ритейлу ставка за еквайрингом часто взагалі нульова. Тоді як в Україні вона найвища в Європі й навіть перевищує тарифи в більшості країн колишнього СРСР і може становити від 1,8% до 3% із кожної операції.

«При цьому в Європі та США цифри зовсім інші. В Америці, наприклад, законодавчо закріплена сума у 20 центів. У європейських країнах, наприклад: в Італії, Бельгії, Австрії, Франції, Німеччині, Латвії, Болгарії – ставки міжбанківського збору становлять від 0,2% до 0,3%», – зазначає Назар Купибіда.

Експерт підкреслює, що протягом останніх п’яти років ці ставки постійно зростають і разом із ростом обсягів розрахунків карткою (на 15% у рік), привели до щорічного приросту витрат на еквайринг у розмірі понад 25%, що незрівнянно з ростом витрат банків на еквайринг і всю платіжну інфраструктуру.

На думку членів Української ради бізнесу, зниження вартості платежів дасть змогу також знизити ціни на товари та підтримати малий і середній бізнес, які найбільше страждають від наслідків пандемії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»