СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні зафіксовано 185 випадків побічних ефектів після вакцинації проти коронавірусу – МОЗ

Інформація про тяжкі наслідки після вакцинації українців проти коронавірусу є фейком. Про це на брифінгу 9 березня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Станом на сьогодні зроблено майже 20 тис. щеплень в Україні та, за даними державного експертного центру МОЗ, зафіксовано всього лише 185 повідомлень про побічні ефекти від імунізації. Це ще один фейк, який лунає в нашому інформаційному просторі, що нібито від цієї вакцини є різні побічні ефекти, які навіть… важкі», – сказав він.

Міністр зазначив, що під побічними ефектами мають на увазі «будь-які повідомлення про побічні ефекти, які є після вакцинації, починаючи від почервоніння шкіри і закінчуючи, наприклад, підвищенням температури».

«Жодних важких наслідків від вакцинації при здійснених майже 20 тис. щеплень в Україні не зафіксовано. У нас був тільки один випадок, коли [людина] потребувала – щоб, як то кажуть, перестрахуватися, – медичного догляду. […] У неї кілька днів була підвищена температура», – пояснив Степанов.

За його словами, пізніше вакцинований повернувся «до звичного життя».

Станом на 4 березня в Україні було відомо про 126 випадки побічних ефектів після вакцинації, повідомляв голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, нардеп від «Слуги народу» Михайло Радуцький.

8 березня в Україні зробили 1171 щеплення проти коронавірусу. Степанов заявив, що його не влаштовують такі темпи вакцинації.

Сам міністр вакцинувався 1 березня.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

З 24 лютого українців щеплюють вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення розпочали робити в усіх областях.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безкоштовно щеплять медиків, які працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини компанії Pfizer (у ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини виробника AstraZeneca. Імовірно, Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»