СПОРТ

«В український футбол повернулося системне беззаконня!» Президент «Олімпіка» заявив про проблеми суддівства в УПЛ

Президент футбольного клубу «Олімпік» (Донецьк) Владислав Гельзін заявив про погрози з боку глави Комітету арбітрів Української асоціації футболу (УАФ) Лучано Лучі за його висловлювання після матчу української Прем’єр-ліги проти донецького «Шахтаря». Офіційну заяву Гельзіна розміщено на сайті ФК «Олімпік».

«Я зовсім не пишаюся тими фразами, які було висловлено на камеру минулої суботи, але я і не збираюся відрікатися від суті викладеного: в український футбол повернулося системне беззаконня!» – заявив Гельзін.

Президент «Олімпіка» розлютився після суботнього матчу на стадіоні «Динамо» імені Лобановського. У донецькому дербі в Києві чемпіон країни «Шахтар» мінімально переміг номінального господаря арени «Олімпік», 1:0.

На 38-й хвилині матчу гравець «Олімпіка» камерунець Тадеус Нкенг відправив м’яч у сітку воріт «Шахтаря», але арбітр зустрічі Юрій Іванов після перегляду системи відеоповторів VAR гол скасував. Відео моменту 6 березня опубліковано на YouTube сторінці телеканалів «Футбол 1,2,3».

Після матчу Гельзін на адресу Лучі слів вже не добирав. Він перервав флеш-інтерв’ю головного тренера «Олімпіка» Юрія Калитвинцева, яке він дав у прямому ефірі.

«Скажи, що п…дараc суддя відірвав голову нах…й, чого ти соромишся? Чого ви, бл…ть, усі мовчите?.. Чистий гол скасовують. С…ка, для чого цей п…дараc [Лучі] італієць перебуває у нас нах…й у країні, бл…ть? Міняйте, с…ка, їх усіх, бл…ть», – вилаявся Гельзін.

За інформацією сайта телеканалів «Футбол 1,2,3», Гельзін із матами спробував увірватися до арбітрів у перерві матчу, а потім і після гри.

«Коли на моїх очах і в усіх сенсах – за мій же рахунок арбітри демонстративно знущаються з моєї команди, безумовно, будучи впевненими, що вкотре будь-які дії зійдуть їм із рук, тут усякому терпінню одного разу настане край», – пояснив свою поведінку Гельзін, але перепросив за матюки.

За його словами, «системність свавілля сягнула межі, що загрожує самому існуванню футболу України, і не тільки професійного».

Глава комітету етики та чесної гри УАФ італієць Франческо Баранка заявив 7 березня в ефірі програми «Великий футбол», що стосовно інциденту з Гельзіним найближчим часом буде відкрито справу. «Ми швидко реагуємо», – підкреслив він.

У липні 2020 року Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ довічно усунув від футбольної діяльності тодішнього віцепрезидента асоціації, почесного президента клубу першої ліги «Агробізнес» (Хмельницька область) Олега Собуцького. Сайт UA-Football писав, що після матчу, який відбувся 15 липня, Собуцький побив головного арбітра зустрічі Юрія Іванова.

У турнірній таблиці української Прем’єр-ліги після 17 зіграних матчів «Шахтар» іде другим, маючи 36 набраних очок. «Олімпік» – восьмий, 16 матчів – 17 очок.