СВІТ

Верховний суд Бразилії відновив політичні права обвинуваченого в корупції експрезидента да Сілви

8 березня Верховний федеральний суд (ВФС) Бразилії анулював обвинувальні вироки 13-го федерального суду в Куритибі (штат Парана), ухвалені у справі про корупцію колишнього президента Луїса Інасіу Лули да Сілви. Про це повідомляє Globo.

Суддя ВФС Едісон Фачін зробив висновок, що суддя в Куритибі, який вивчав чотири епізоди справи да Сілви, не мав для цього повноважень.

Прокуратура оголосила, що має намір подати апеляцію.

Globo зазначає, що рішення Верховного суду відновлює політичні права експрезидента, тепер він дістає право голосу і можливість бути обраним.

Тепер судові процеси проти да Сілви буде проаналізовано.

Експрезидента да Сілву заарештували 4 березня 2016 року за підозрою в одержанні заохочень на будівництво ранчо і пляжного будинку від низки будівельних компаній, діяльність яких у межах операції розслідують правоохоронці. Ексглава Бразилії заперечував усі обвинувачення.

12 липня 2017 року да Сілву визнали винним у корупції і відмиванні грошей та засудили до дев’яти з половиною років в’язниці. У січні 2018 вирок посилили до 12 років.

5 квітня 2018 року Верховний суд Бразилії відхилив апеляцію адвокатів да Сілви, які просили відтермінувати покарання колишньому президенту. Йому дали 24 години, щоб добровільно здатися правоохоронцям. 7 квітня експрезидент здався поліції.

8 листопада 2019 року да Сілва вийшов на волю, оскільки суд ухвалив рішення, що арешт засуджених осіб необхідно проводити після завершення всіх апеляцій.

Того самого місяця експрезиденту посилили вирок до 17 років, один місяць і 10 днів в’язниці.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»