СПОСІБ ЖИТТЯ

У київському СІЗО засуджені сплять по черзі в кімнатах без вентиляції й безкоштовно працюють – секретаріат омбудсмена

Працівники секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повторно відвідали Київський слідчий ізолятор і виявили порушення в поводженні із засудженими й особами, узятими під варту. Про це поінформували у пресслужбі омбудсмена 5 березня.

«У СІЗО порушуються вимоги закону України «Про попереднє ув’язнення» щодо роздільного тримання різних категорій ув’язнених, що може призвести до тяжких наслідків (конфліктів, заворушень тощо)», – ідеться в повідомленні.

Більшість камер ізолятора не оснащено належним штучним освітленням, у них сильно заґратовано вікна. Стіни в кімнатах настільки вологі, що вкрилися грибком, розповіли представники українського омбудсмена. Бокси збірного відділення не опалюють, а через брак вентиляції та куріння в камерах в’язні не можуть дихати свіжим повітрям.

Представники омбудсмена виявили, що в деяких ув’язнених не було спального місця, через що вони змушені спати по черзі або на підлозі камери. Це є грубим порушенням їхнього права на належне поводження і гідність, додали в секретаріаті.

Працівники СІЗО порушують права засуджених за контактами із зовнішнім світом. Засудженим до арешту не дозволяють телефонувати рідним, а засудженим до довічного позбавлення волі не дають цього робити у вихідні та святкові дні.

Також виявлено численні факти неоплачуваної праці засуджених, які виконували ремонтні роботи та функції з господарського обслуговування СІЗО. Під час моніторингового візиту фахівці встановили порушення права ув’язнених на охорону здоров’я і медичну допомогу.

Офіс омбудсмена обіцяє передати звіт із рекомендаціями щодо усунення порушень у Міністерство юстиції України та інші органи влади.

У січні 2020 року представники омбудсмена вже перевіряли Київський слідчий ізолятор. Тоді вони виявили, що в деяких камерах немає скла у вікнах і не працює опалення. Ув’язнені змушені були закривати вікна ковдрами і спати у верхньому одязі. Під час цього візиту було виявлено 20 ув’язнених, які перебували в контакті з хворими на туберкульоз.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»