СВІТ

У Конгресі США вимагають швидше ввести нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Група членів комітету із закордонних справ палати представників Конгресу США вимагає від держсекретаря США Ентоні Блінкена ввести нові санкції через будівництво газопроводу «Північний потік – 2». Про це йдеться в листі, який опублікував комітет 8 березня.

Конгресмени висловили глибоку заклопотаність підходом адміністрації президента США Джо Байдена до введення санкцій щодо трубопроводу. Різкі заяви адміністрації стосовно трубопроводу не супроводжуються настільки ж рішучими діями, зазначили автори листа.

«Замість цього, схоже, адміністрація використовує жорсткі вислови, ховаючись за непрозорим «доказовим порогом», щоб уникнути повного введення обов’язкових санкцій Конгресу, як того вимагає закон. Нещодавнє рішення адміністрації ввести санкції лише проти російського трубоукладального судна «Фортуна» і його власника, компанії «КВТ-РУС», які вже ввела попередня адміністрація, є одним із доказів цієї невідповідності, яка викликає занепокоєність», – вважають вони.

Конгресмени стурбовані, що під час згадки у відкритих джерелах численних компаній, які підозрюють у причетності до діяльності з будівництва «Північного потоку – 2», за яку карають санкціями, Держдепартамент усе ще може вимагати додаткової інформації.

«Критично важливим для нашої здатності здійснювати нагляд із боку конгресу і забезпечувати дотримання духу і букви закону є чіткіше розуміння «доказового порога», який Державний департамент використовує під час зважуванні додаткових санкцій», – ідеться в листі.

Конгресмени побоюються, що адміністрація тягне із санкціями, щоб залишити можливість укласти з Німеччиною «закулісну угоду».

«Якщо адміністрація Байдена погодиться на угоду з Німеччиною, яка відмовиться від обов’язкових санкцій Конгресу в обмін на невизначене зобов’язання забезпечити транзит українського газу або обіцянку інвестувати в європейську енергетичну інфраструктуру, це не лише підірве інтереси безпеки США і Європи, а й конституційні прерогативи Конгресу», – зазначили конгресмени.

У конгресі настійно попросили Блінкена презентувати нові санкції, не чекаючи 17 травня, на яке заплановано наступну доповідь Держдепу.

«Північний потік – 2» – газопровід, який мав зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу почали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік, 11 грудня 2020 року, будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»