ПОЛІТИКА

У «Слузі народу» заявили, що законопроєкт «Про медіа» ухвалять у першому читанні до кінця весни

Законопроєкт «Про медіа» доопрацьовують у частині посилення захисту українського медіапростору від російського впливу, сказав голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики і нардеп від «Слуги народу» Микита Потураєв на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Філософія закону залишиться незмінною. Ідеться про посилення захисту українського медіапростору від експансії з боку Росії в першу чергу. Це також і культурний вплив. Росія не тільки використовує новини про «розп’ятого хлопчика». Ці наративи йдуть через серіали та художні фільми в телевізійному форматі або в кінотеатрах», – сказав Потураєв.

Важливою нормою документа, за словами нардепа, є рівноправність українських і західних кіносервісів.

«Узагалі закон же, він про те, щоб вирівняти у правах і обов’язках всі медіа, які працюють в Україні. Як українські, так і зарубіжні. Як онлайн, так і традиційні медіа», – додав депутат.

Згодом Потураєв зазначив, що парламентарії можуть ухвалити законопроєкт «Про медіа» в першому читанні до кінця весни.

«Закон розширює сферу діяльності регулятора на всі медіа, зареєстровані в Україні. Усі медіа мають бути однаково вільні», – констатував він.

Законопроєкт «Про медіа» №2693 авторства нардепів від «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення та радіомовлення функцією нагляду і контролю за всією сферою медіа.

Законопроєкт зазнав різкої критики журналістів і медіаорганізацій. Його доправили на повторне перше читання, але потім, 2020 року, зареєстрували ще два інші законопроєкти про медіа.

Понад 100 журналістів, медіаменеджерів і експертів підписали відкритий лист Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам і європейським партнерам України, у якому закликали не підтримувати законопроєкту «Про медіа».

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обіцяв, що зауваження представників українських ЗМІ та Ради Європи врахують.

Потураєв наприкінці лютого говорив, що Верховна Рада планує подати законопроєкт «Про медіа» на голосування в першому читанні не раніше від квітня.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»