ПОЛІТИКА

У спецслужбах РФ є підрозділи, які працюють виключно по українському напрямку – СБУ

9 березня на форумі «Україна 30» начальник управління департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк заявив, що у спецслужбах РФ є підрозділи, які працюють виключно по українському напрямку. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Є окремі підрозділи, які працюють виключно по Україні й отримують на це фінансування», – підкреслив Вітюк.

За його словами, інструментами в гібридній війні стають телеканали, інформаційні портали, вебресурси, спільноти в соцмережах, поштові сервіси, Telegram-канали, так звані фабрики тролів та окремі блогери, які займаються антиукраїнською пропагандою.

Водночас Вітюк зазначив, що 2020 року кіберспеціалісти СБУ заблокували понад 2,5 тис. спільнот у соцмережах із мільйонною аудиторією і більше ніж 20 бот-мереж потужністю понад 60 тис. акаунтів. Нейтралізували понад 600 кіберінцидентів і кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади України. Окрім цього, спецслужба припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.

«Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи та об’єкти критичної інфраструктури держави», – уточнив Вітюк.

Він також додав, що значну частину ботоферм і кібератак координують із РФ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»