СВІТ

У Туреччині винесли вирок у справі про вбивство російського посла Карлова

Суд з особливо тяжких злочинів в Анкарі виніс вирок у справі про вбивство російського посла Андрія Карлова 2016 року. Про це пише «BBC News Росія».

Обвинуваченими у справі були 28 підозрюваних, але людини, яка застрелила російського дипломата, серед них не було. Вона пережила посла Карлова на 37 хвилин, після чого її застрелив спецпідрозділ поліції Туреччини.

За версією прокуратури, за організацією злочину стоять турецький проповідник Фетхуллах Гюлен, який проживає у США, і члени його організації FETO. Гюлен, якого називають головним політичним опонентом теперішньої влади Туреччини й особисто президента Реджепа Таїпа Ердогана, обвинувачення у причетності до вбивства Карлова відкидає.

Із 28 підозрюваних дев’ятеро осіб, зокрема Гюлена, судили заочно – вони проживають за межами Туреччини. Їхні справи виділили в окреме провадження, розгляду за ними ще не закінчили. П’ятеро фігурантів справи дістали довічне (двом присудили по два довічні строки), шістьох виправдали, іншим дали тюремні строки від чотирьох до 15 років.

Серед обвинувачених були політичні опоненти президента Ердогана, військові розвідники й поліцейські, а також журналіст Хайреддін Айдинбаш і фотограф Мустафа Тимур Озкан, на виставці робіт якого застрелили Карлова. Фотографа засудили до найменшого строку – трьох років і дев’яти місяців в’язниці.

Усі засуджені заперечують свою провину. Колишній офіцер турецької розвідки Вехбі Кюршад Акалін на суді заявив, що він й інші підозрювані свої показання дали під тортурами. Захист засуджених має намір оскаржити вирок суду.

Посла РФ у Туреччині Андрія Карлова вбили 19 грудня 2016 року під час відкриття фотовиставки в центрі сучасного мистецтва Анкари.

У російського дипломата стріляв співробітник турецької поліції Мевлют Мерт Алтинташ. У момент замаху стрілок вигукнув: «Аллах акбар. Ми вмираємо в Алеппо, ти помреш тут!» Незабаром Алтинташа вбили співробітники спецпідрозділу поліції.

Обвинувальний висновок передали до суду Анкари в листопаді 2018 року, слухання у справі розпочали в січні 2019-го.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»