ПОЛІТИКА

Україна має проблеми зі світовими IT-гігантами щодо захисту інформпростору – СБУ

9 березня на форумі «Україна 30» начальник управління департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк розповів про складнощі під час захисту інформаційного простору країни. Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».

«Є багато проблемних питань, тому що на сьогоднішній день недостатньо законодавчо врегульований інтернет-простір у нашій державі. Ось над цим іде активна робота. На сьогоднішній день відсутні механізми, скажімо так, блокування певних ворожих медіаресурсів», – сказав він.

За словами представника СБУ, є також «проблеми зі взаємодією».

«Подекуди відомі світові IT-гіганти взагалі відмовляються співпрацювати зі Службою безпеки, та й з державою Україна взагалі. Тобто там є дуже багато проблем, […] вони всі підлягають нагальному вирішенню», – пояснив Вітюк.

Він підкреслив, що «в цьому році» відбулася консолідація держструктур, які стосуються захисту інформпростору України. Ця консолідація «дозволяє поступово викорінювати шкідливі інформаційні ресурси та негативний вплив окремих персоналій на інформаційний простір» України.

Глава департаменту кібербезпеки СБУ анонсував найближчим часом «більш помітні результати» в боротьбі з «негативною злоякісною пропагандою».

За даними Вітюка, 2020 року заблокували понад 2,5 тис. спільнот у соцмережах, більше за 20 ботоферм із потужністю понад 60 тис. акаунтів, нейтралізували більше ніж 600 кібератак на інформресурси держорганів, а також припинили діяльність 20 угруповань, причетних до таких атак.

Частиною боротьби з російською пропагандою в Україні вважають санкції проти нардепа від «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака та телеканалів, які йому належать. Їх ввели в лютому.

Санкції передбачають позбавлення ліцензій «112 Україна», ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п’ять років. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про «політичну розправу» й пообіцяли боротися «за своє право вести мовлення для українців».

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк зазначав, що йдеться про канали з так званого пулу кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Їх «досить активно й часто відкрито використовують як інструменти чужої іноземної пропаганди в Україні», підкреслив Подоляк.

Блокування «112 Україна», ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.

Співробітники телеканалів «112 Україна», ZIK, NewsOne, які потрапили під санкції РНБО, вийшли 26 лютого в ефір на каналі «Перший незалежний». 25 лютого у львівського каналу змінився власник, їм стало ТОВ «Медіахолдинг «Новини», яке створили 100 працівниками заблокованих каналів. За годину канал від’єднали від мовлення на супутнику, а згодом і в кабельних мережах, він і далі мовив в інтернеті. В ефірі й соцмережах телеканала повідомили, що провайдери та супутникові оператори отримали вимогу від СБУ не надавати йому жодних послуг.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»