СПОСІБ ЖИТТЯ

Україна схвалила китайську вакцину проти коронавірусу від Sinovac

Експертний центр МОЗ України рекомендував зареєструвати китайську вакцину проти коронавірусу компанії Sinovac (CoronaVac). Про це у пресслужбі центру повідомили Суспільному.

У центрі повідомили, що поки в системі немає інформації про саму реєстрацію препарату. Там пояснили, що центр рекомендує Міністерству охорони здоров’я зареєструвати вакцину для екстреного медичного застосування, а рішення про реєстрацію ухвалює міністерство.

Глава відділу маркетингу фірми-постачальника препарату «Лекхім» Елеонора Мельник сказала журналістам, що остаточних документів про реєстрацію ще не підписано, але до виходу статті на сайті Суспільного «Інтерфакс-Україна» опублікувало матеріал, у якому йдеться, що вакцину вже зареєстрували. Агентство посилалося на інформацію «Лекхіму».

Reuters пише, що Міністерство охорони здоров’я схвалило препарат.

Українська компанія «Лекхім» дістала квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. МОЗ планує закупити у неї 1,9 млн доз вакцини CoronaVac.

Очікували, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не сталося. Глава МОЗ Максим Степанов говорив 1 березня, що за контрактом препарат мають доправити до 6 березня – «з наданням усіх документів щодо ефективності». Пізніше в «Лекхімі» повідомили, що доправлять препарат до 15 березня.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко заявив 6 березня, що Україна через затримки з постачанням накладе на «Лекхім» штрафи, які вказано в контракті.

Вакцина компанії Sinovac проходила третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У різних дослідженнях вона продемонструвала від 50,38% до 91,25% ефективності. У «Лекхімі» заявили 4 березня, що за підсумками третього етапу досліджень остаточна ефективність вакцини становить 83,5%.

До сьогодні у країні було зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 9 березня в Україні було вакциновано 19 118 осіб. Протягом минулої доби у країні ввели 1171 дозу вакцини проти коронавірусу.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»