СПОСІБ ЖИТТЯ

Україна та Ізраїль ведуть переговори про визнання паспортів вакцинації – посол

Україна та Ізраїль ведуть переговори про взаємне визнання паспортів вакцинації проти коронавірусу. Про це в ефірі телеканала «Україна 24» 8 березня розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

«В Ізраїлі безперечно високий рівень вакцинації, на сьогодні вони колють фактично лише дві вакцини – від Pfizer i Moderna. Сьогодні якраз були перемовини стосовно взаємного визнання так званих паспортів вакцинації. У нас із цим поки що проблеми, оскільки ті вакцини, які застосовуються українським урядом, Ізраїль поки що не збирається схвалювати», – зазначив Корнійчук.

За його словами, хасиди, які є основними ізраїльськими туристами в Україні, вже зараз цікавляться, на яких умовах вони зможуть відвідати Умань та інші місця паломництва, чи потрібен для цього паспорт вакцинації.

«Ми над цим питанням працюємо спільно і найближчим часом будемо вирішувати», – сказав посол.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield) та від Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Від початку кампанії вакцинації щеплено 17 947 осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовим операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати й інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україна планує отримати в межах програми COVAX 117 тис. доз вакцини від компанії Pfizer (в ЮНІСЕФ говорили, що її доправлять в Україну наприкінці лютого – на початку березня) і від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини від виробника AstraZeneca. Очікують, що Україна отримає 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»