СПОСІБ ЖИТТЯ

Зеленський: Найправильнішою відповіддю на COVID-19 є вакцинація, а не локдаун

Правильною відповіддю на пандемію коронавірусу є вакцинація, а не запровадження локдаунів. Про це на нараді 9 березня заявив президент України Володимир Зеленський, повідомляє пресслужба глави держави.

Президент наголосив на необхідності збільшення темпів вакцинації в Україні. Для цього він запропонував залучити мобільні бригади й ресурси інших відомств, окрім МОЗ, а також активніше реагувати на випадки дезінформації про щеплення.

«Найправильнішою відповіддю на сьогоднішнє зростання кількості хворих на коронавірусну інфекцію є вакцинація, а не локдаун. Саме це є рішенням, щоб не було більшого приросту хворих. Ми наближаємося до середини березня і маємо надати більше можливостей людям отримати перші дози вакцини, особливо якщо вони працюють на передовій боротьби з коронавірусом«, – зазначив Зеленський.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов ініціював тіснішу співпрацю центральної влади з головами ОДА в регіонах країни.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, зі свого боку, повідомив, що його відомство підготувало 50 мобільних бригад, які допоможуть у проведенні вакцинації.

В Україні зареєстровано дві вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield) і Pfizer/BioNTech.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 9 березня в Україні було щеплено 19 118 осіб. Упродовж минулої доби у країні ввели 1171 дозу вакцини проти коронавірусу.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військових операції Об’єднаних сил. До листопада також хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією.

Україні в межах глобальної ініціативи COVAX безоплатно нададуть 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech. Планують, що країні виділять 15 млн доз вакцини від компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Станом на 9 березня в Україні підтвердили 1 410 061 випадок коронавірусної інфекції, померло 27 204 пацієнти, видужало 1 199 229 осіб. Протягом останньої доби у країні підтвердили 3261 новий випадок коронавірусу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»