ПОЛІТИКА

Зеленський про зустріч у нормандському форматі: Якщо її не буде, зустрінуся з кожним лідером окремо

Якщо зустріч у нормандському форматі в осяжному майбутньому не відбудеться, докладуть максимум зусиль для зустрічі з лідерами Франції, Німеччини й Росії окремо. Про це 9 березня на пресконференції в межах форуму «Україна 30» заявив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент «ГОРДОН».

«Нормандська зустріч у будь-якому випадку готується. Скажу від себе те, що говорив і нашим західним партнерам: не буде зустрічі в нормандському форматі – знайду формат, коли зустрінуся з кожним лідером «Нормандської четвірки». Як кажуть, якщо гора не йде до Магомета… Нічого страшного, я зустрінуся з кожним з них окремо», – заявив президент Зеленський.

Він підкреслив, що більше затягувати із зустріччю в нормандському форматі не можна.

«Постійно відтерміновувати вирішення цього важливого питання не вийде», – попередив Зеленський.

У 2014 році Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти та докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі тривають у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Востаннє саміт лідерів «Нормандської четвірки» проводили понад рік тому – 9 грудня 2019 року в Парижі. У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості виконали частково.

Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»