ПОЛІТИКА

Зеленський: Усі, хто говорить про українську мову, національність і церкву, хочуть «хайпанути» з великими наслідками

Українська мова повністю захищена державою, це питання на сьогодні не актуальне. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм», передає кореспондент видання «ГОРДОН».

«Ви знаєте моє ставлення до будь-якого питання, пов’язане з мовою. Я це повторюю багато разів. Цю важливу інформацію політики повинні запам’ятати. Ми всі це розуміли. Я розумів це ще до політичної кар’єри. У Конституції все чітко написано: одна-єдина державна мова – українська. Усі, хто порушує питання [української] мови, національності та церкви, хочуть тимчасово «хайпанути» з великими наслідками для багатьох людей», – зазначив президент України

Такі дії спрямовано на розкол суспільства, упевнений Зеленський.

«Тому я вважаю, що питання мови не на часі. Вважаю, що українська мова повністю захищена. Якщо той чи інший закон не подобається депутатам, і неважливо, з якої вони партії, це нормально. Про це треба говорити. Має спочатку бути суспільний діалог. […] В Україні має бути всім комфортно. І Україна має бути дуже ліберальна, якщо вона хоче зберегти кількість населення», – заявив глава держави.

Поважати потрібно як українську мову, так і людей, додав президент.

Згідно з Конституцією України, єдиною державною мовою у країні є українська, але держава гарантує вільне використання російської та інших мов національних меншин.

У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Згідно із законом українська мова є обов’язковою для використання в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Із січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта може бути використано іншу мову, прийнятну для обох сторін. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Згідно з опитуванням, яке минулого місяця провели Київський міжнародний інститут соціології та соціологічна компанія SOCIS, 52,7% громадян України вдома розмовляють українською мовою, 23,5% – російською, 22,5% – двома цими мовами, 1,2% – іншою мовою.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»