ПОЛІТИКА

«Звідки у людини зі скромною зарплатою судді будинок за $1,2 млн?» Ветерани АТО звернулися до Зеленського зі скаргою на суддю Чванкіна

У Києві 9 березня під President Hotel, де розпочався XVIII з’їзд суддів України, відбулася акція протесту, повідомляє інформаційне агентство ASPI. На з’їзді представники судової системи обирають нових членів Вищої ради правосуддя і суддів Конституційного Суду України.

Журналісти зауважують, що каталізатором стали справи засудженого до семи років і трьох місяців одеського активіста Сергія Стерненка і обвинуваченого в убивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка. Активісти заявили про корупцію в суддівській системі, підтримати мітинг прийшли також ветерани війни на Донбасі, які звернулися до президента України Володимира Зеленського.

«Володимире Олександровичу, коли ви приходили до влади, обіцяли позбавити українців від корупції та корупціонерів. Ні для кого не секрет, що суддівська система є найбільш корумпованою системою влади, і суддівська реформа – це першочерговий крок, який має відбутися в Україні. Найперше треба, щоб судді обиралися суспільством. По-друге, суспільство повинне мати право відкликати недоброчесних суддів. Варто звернути увагу на місцеві суди, які є уособленням корупції. Одним із найбільш корумпованих є «ківалівське» правосуддя в Одесі, зокрема Київський районний суд, який очолює одіозний суддя Сергій Чванкін. Ні для кого не секрет, що Чванкін є представником [голови ЦВК часів президента Леоніда Кучми Сергія] Ківалова, який свого часу фальсифікував вибори президента України і сформував злочинну систему правосуддя, створивши такі корупційні схеми, про які говорить уся Україна. Журналісти вже неодноразово висвітлювали статки Чванкіна і намагалися звернути вашу увагу на шляхи їхнього походження. Звідки в людини, яка має скромну зарплату судді, будинок, який оцінюється в $1,2 млн, та інша елітна нерухомість в Одесі, записана на його родичів? Хто його прикриває?» – заявив ветеран АТО Михайло Сліпченко (позивний Історик).

ВІДЕОВідео: Інформагентство АСПІ / ASPI news / YouTube

Представниця Центру протидії корупції Галина Чижик заявила, що судді зібралися на з’їзд, щоб вибрати собі «кришу» у Вищій раді правосуддя.

«Сьогодні сюди приїхали 290 суддів з усієї України. Тут є цілих шість суддів Майдану, які в часи Революції гідності ухвалювали несправедливі рішення, кидали активістів за ґрати і позбавляли водійських прав за поїздки до «Межигір’я». Тут є Олександр Кравець, суддя з Одеси, який забороняв мирні зібрання в Одесі під час Революції гідності. Тут є суддя з Полтави Антонов, який колись судив за хабар [нинішнього нардепа від ОПЗЖ] Іллю Киву і присудив йому лише 10 тис. грн штрафу. Ці люди зібралися не для того, щоб обрати гідних членів Вищої ради правосуддя, вони сьогодні зібралися, аби вибрати тих, хто буде їх покривати і не звільняти», – сказала Чижик.

З’їзд суддів почав роботу о 10.00 сьогодні. Як повідомив «Укрінформ», його проводять під посиленою охороною поліції, чергують співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій, медики. За даними Центру протидії корупції, на з’їзді делегати оберуть чотирьох нових членів ВРП і одного суддю КСУ (за квотою з’їзду).

Загалом на з’їзді зареєструвалося 278 делегатів. Він буде тривати до 11 березня.

Спочатку планували, що з’їзд проведуть у Міжнародному центрі культури та мистецтв Федерації профспілок України, але локацію вирішили замінити за рекомендацією міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

фотогалерея
(1 з 4)

Фото: aspi.com.ua

Фото: aspi.com.ua

Фото: aspi.com.ua

Фото: aspi.com.ua

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»