СВІТ

Європарламент зняв недоторканність із Пучдемона і двох його соратників

Депутати Європарламенту 9 березня зняли недоторканність з ексглави уряду Каталонії Карлеса Пучдемона і двох його соратників – колишніх міністрів Тоні Коміна і Клари Понсаті. Про це повідомило ВВС.

За позбавлення їх недоторканності проголосувала більшість депутатів парламенту Європейського союзу. У випадку з Пучдемоном – 400 голосів «за» і 248 «проти», у випадку з Комін і Понсаті – 404 «за» і 247 «проти». Тепер їх можуть видати Іспанії, де їм загрожує ув’язнення за референдум про незалежність Каталонії.

Таємне голосування відбулося ввечері 8 березня, результати оголосили наступного дня.

28 жовтня 2017 року кабінет міністрів Іспанії позбавив повноважень главу уряду Каталонії Пучдемона, звинуваченого в організації референдуму про незалежність регіону. 2 листопада Національний суд Іспанії ухвалив узяти під варту членів усуненого уряду Каталонії за звинуваченням у спробі державного перевороту.

Пучдемон виїхав до Брюсселя і заявив, що залишиться за кордоном доти, доки не отримає гарантій «чесного судового процесу».

Наприкінці березня 2018 року німецька поліція затримала його за запитом іспанської влади.

12 липня суд федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн (Німеччина) дозволив видати Іспанії Пучдемона за звинуваченням у розтраті державних коштів, водночас екстрадицію за звинуваченням у підбурюванні до заколоту в Німеччині вважали неможливою.

Верховний суд Іспанії 19 липня відкликав міжнародний ордер на арешт Пучдемона і п’яти його соратників, тому що рішення німецького суду в разі екстрадиції політика виключало процес у справі про заколот. Суд у Німеччині також офіційно припинив процедуру екстрадиції колишнього глави женералітату Каталонії.

У липні 2018 року Пучдемон повернувся до Бельгії.

14 жовтня 2019 року Верховний суд Іспанії виніс вирок 12 каталонським політикам, причетним до організації референдуму про незалежність 2017 року. Президента женералітату Каталонії Оріола Жункераса засудили до 13 років ув’язнення. Ще вісім обвинувачених отримали від дев’яти до 11,5 року в’язниці.

Пучдемон добровільно з’явився у брюссельську прокуратуру і попросив владу Бельгії не видавати його Іспанії, мотивуючи це занадто жорсткими вироками, винесеними його соратникам у боротьбі за незалежність Каталонії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»