ПОЛІТИКА

«Із хворої голови на здорову». У «Європейській солідарності» відповіли на звинувачення «Слуги народу» в ускладненні процесу вакцинації проти COVID-19

У затримці старту вакцинації проти COVID-19 в Україні винна чинна українська влада. Про це йдеться в заяві «Європейської солідарності» у відповідь на звинувачення фракції «Слуга народу» на адресу голови «Європейської солідарності», п’ятого президента України Петра Порошенка, що він і пов’язані з ним ЗМІ ускладнюють процес вакцинації проти коронавірусу, поширюючи дезінформацію про препарат Covishield.

«Із хворої голови на здорову. Якщо коротко, то саме так у «Європейській солідарності» сприймають заяву «слуг народу», у якій політична сила, відповідальна за тотальну поразку в боротьбі з пандемією і за те, що Україна опинилася у хвості черги за препаратами, намагається звалити свій провал на опозицію, звинувачуючи її у зриві вакцинації», – ідеться в заяві.

У «Європейській солідарності» вважають, що проблема з вакцинацією в Україні одна – відсутність «навіть у перспективі» достатньої кількості препаратів, щоб прищепити необхідну для розриву ланцюга захворюваності кількість українців.

Персональну провину за це в «Європейській солідарності» покладають на президента України Володимира Зеленського.

«Він із тріском програв жорстку конкуренцію з лідерами інших країн за забезпечення своєї країни життєво важливим препаратом. А від управлінської імпотенції вакцини ще не придумали. Ті краплі, які вони спромоглися на сьогодні роздобути, лише імітують вакцинацію. Створюють ілюзію масового щеплення, яке за таких темпів розтягнеться на роки», – підкреслили в партії.

Водночас у пресслужбі «Європейської солідарності» заявили, що закликають українців обов’язково вакцинуватися проти коронавірусу.

ЗМІ писали, що кожен третій-четвертий український медик відмовляється від вакцинації препаратом Covishield і причина відмов – у вакцині. Порошенко, коментуючи цю ситуацію, заявив, що лікарі не хочуть робити щеплення Covishield, тому що «гівно привезли».

Амбасадорка Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс спростувала такі припущення. Вакцина проти COVID-19 під назвою Covishield, яку закупила Україна, ідентична тій, яку розробили компанія AstraZeneca й Оксфордський університет, підкреслила вона. Про те, що вироблений в Індії препарат ідентичний європейському, говорив і міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, яка прибула з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безплатні щеплення роблять медики, які працюють із хворими на COVID-19, та військовослужбовці зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Станом на 10 березня заявки подало 200 тис. українців.

Україна в межах ініціативи COVAX безплатно отримає 1,78 млн доз вакцини від Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech, повідомили в ЮНІСЕФ 2 березня.

Очікують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини у компанії Novavax, постачання почнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»