КУЛЬТУРА

Білорусь на «Євробаченні» представлятиме гурт, який критикує Тихановську і протестний рух. Відео / Бульвар Шоубіз

9 березня на YouTube-каналі міжнародного пісенного конкурсу Eurovision Song Contest відбулася презентація композиції «Я научу тебя» у виконанні групи Galasy ZMesta («Галасы ЗМеста»), яка є представником Білорусі на цьому заході.

У конкурсній пісні музиканти, зокрема, співають:

«Я научу тебя плясать под дудочку.

Я научу тебя клевать на удочку.

Я научу тебя ходить по струночке.

Ты будешь радоваться всему.

Поспи за плугом, ночь в разгаре,

Еще далеко до звезды.

Пусть пашут лошади в угаре,

А ты не порти борозды.

Смени на овощи все мясо,

Ликуй, пусть даже ты сердит.

Мечтай о новых прибамбасах,

Их, кстати, можно взять в кредит«.

ВІДЕОВідео: Eurovision Song Contest / YouTube

Про те, що колектив представлятиме країну на «Євробаченні 2021», 9 березня повідомила в публікації на своєму сайті «Белтелерадиокомпания». 2020 року переможцями білоруського національного відбору стала група Val, але у вересні того самого року їх усунули від конкурсу з формулюванням «не маю совісті». Про це 28 вересня повідомило видання The Village Беларусь.

На сайті групи «Галасы ЗМеста» повідомляють, що колектив складається з колишніх учасників КВК.

«Група існує вже давно, але назву «Галасы ЗМеста» проєкт дістав тільки навесні 2020 року. Планували співати «злободенні» пісні і висловлювати думку на події, що відбуваються у країні, так би мовити, із глибинки, провінції. Природно, вибори і цирк, зумовлений ними, тільки підхльоснули нас і пісні стали складатися практично самі», – описали свою творчість музиканти.

У піснях «Галасы ЗМеста» побічно або прямо критикують лідерку білоруської опозиції Світлану Тихановську й інших учасників протестного руху в Білорусі.

Протягом першої доби конкурсна пісня представників Білорусі на YouTube-каналі «Євробачення» зібрала приблизно 26 тис. дизлайків і 3,8 тис. лайків.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року та за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За даними правозахисного центру «Весна», із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.

23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Опозиція наполягає на проведенні нових виборів у Білорусі. Лукашенко заявив, що спочатку у країні треба змінити конституцію (проєкт нової конституції, за його словами, презентують 2021 року), а вже після цього провести нові вибори.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»