ПОЛІТИКА

Кабмін схвалив кредит на закупівлю патрульних катерів у компанії з Франції

Кабінет Міністрів України схвалив залучення кредиту за договором на придбання патрульних катерів у французької компанії Осеа. Про це повідомила пресслужба Кабміну за підсумками засідання 10 березня.

Купівлю катерів передбачено за договором між урядами України та Франції про підтримку посилення морської безпеки й охорони України. Покупцем є Держприкордонслужба України.

Підтримка охоплює банківський займ, гарантований французьким експортним агентством Bpifrance Assurance Export. Максимальний розмір позики – €76 млн. Угода передбачає також пряму позику казначейства Франції до €40 млн.

«Фінансова підтримка надається в розмірі 85% вартості контракту», – підкреслили в уряді.

Термін погашення кредитів не перевищує 10 років з урахуванням терміну вибірки кредиту.

Держприкордонслужба 2020 року виплатила французькому постачальнику аванс у повному обсязі – 689 044,6 тис. грн, написав у Telegram із посиланням на постанову Кабміну народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

Наступний платіж коштом кредитів, за умовою контракту, має відбутися у травні 2021 року, указав він.

У березні 2020 року президент Володимир Зеленський схвалив законопроєкт №0025 «Про ратифікацію рамкової угоди між урядом України та урядом Франції щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки й охорони України». Угода, зокрема, передбачає будівництво і придбання 20 катерів орієнтовною вартістю 4,39 млн грн. Водночас частину катерів (25%) мають побудувати на вітчизняних суднобудівних підприємствах.

Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен 1 лютого обіцяв, що постачання в Україну патрульних катерів, виготовлених французькою компанією Ocea, розпочнуть наприкінці 2021 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»