ПОЛІТИКА

Кабмін затвердив проєкт стратегії економічної безпеки України до 2025 року

Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт стратегії економічної безпеки України до 2025 року на засіданні уряду 10 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Стратегію розроблено на основі проєкту указу президента України про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про стратегію економічної безпеки на період до 2025 року».

Під час обговорення документа міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко уточнив, що ця стратегія визначає курс із досягнення економічних інтересів країни.

«У стратегії передбачено систему моніторингу економічної стійкості та щорічну оцінку стану безпеки. Документ затверджується табло індикаторів економічної безпеки, яким визначно критичні межі та цільові орієнтири», – пояснив міністр.

Стратегія визначає поняття «економічна безпека», «національні економічні інтереси», «економічна стійкість» й «економічний суверенітет», написало агентство «РБК-Україна», посилаючись на копію постанови.

«Досягнення основних національних економічних інтересів та економічного суверенітету вимагає формування та реалізації державної політики, спрямованої як на стале нарощування конкурентоспроможності економіки України, так і на поступове зміцнення показників економічної стійкості і, відповідно, невразливості національної економіки до зовнішніх і внутрішніх загроз», – зазначають у пояснювальній записці до документа.

Кабінет Міністрів на засіданні 3 березня затвердив із доопрацюванням національну економічну стратегію України до 2030 року. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що цей документ має привести Україну до клубу розвинених й успішних країн.

Обговорення стратегії в уряді почалося влітку 2020-го. У жовтні президент Володимир Зеленський доручив Кабміну представити аудит і вектори економічного розвитку. У 2021-му Рада розпочне розроблення законопроєктів для імплементації національної стратегії до 2030 року.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»