ПОЛІТИКА

Керівництво Військово-морських сил України обговорило з представниками НАТО поглиблення співробітництва

В Одесі відбулася зустріч начальника штабу, заступника командувача Військово-морських сил Збройних сил України, віцеадмірала Андрія Тарасова з представниками другої постійної протимінної групи НАТО, повідомила пресслужба ВМС ЗСУ у Facebook.

Тарасов подякував НАТО за увагу, яку Альянс приділяє Україні.

«Яскравим свідченням цього є захід постійно діючої групи НАТО до нас у порт Одеса. У минулому році вже заходила постійно діюча група протимінних кораблів, із якими ми відпрацьовували спільні тренування в Чорному морі. Це дуже важливо для нас: постійно отримувати досвід, співпрацювати і мати надійних друзів безпосередньо у нас у гостях», – заявив Тарасов.

Він зазначив, що у керівництва Військово-морських сил України є плани щодо збільшення внеску у спільні дії у складі НАТО. «Наразі ми відновлюємо наші спроможності, які були частково втрачені у 2014 році, і сподіваємося, що наша участь у спільних діях із НАТО буде тільки зростати», – додав він.

Зі свого боку керівництво групи НАТО наголосило на важливості кооперації і подякувало українській стороні за теплий прийом.

«Кооперація в Чорному морі є дуже важливою для НАТО, ми і надалі плануємо розвивати наші взаємовідносини з Україною. Наша головна мета як постійної протимінної групи і наше перебування тут – це збільшення взаємосумісності з кораблями ВМС ЗС України», – заявив командир групи, капітан 1-го рангу Юсуф Карагюль.

https://www.facebook.com/navy.mil.gov.ua/posts/1781872015349394

Сьогодні в акваторію одеського морського порту зайшли чотири кораблі НАТО. Під час візиту планують проведення спільних із ВМС ЗС України тренувань в акваторії Чорного моря.

Цього року в Чорне море заходили американські есмінці Donald Cook, Porter і військовий танкер Laramie. Провівши навчання і патрулювання, есмінці в середині лютого покинули Чорне море.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»