СВІТ

Китай ввів паспорти для вакцинованих проти COVID-19 громадян

Китай запустив програму видаваня COVID-паспортів для своїх громадян, вакцинованих проти коронавірусу і які планують поїздки за кордон. Про це 9 березня повідомило Reuters.

Цифровий сертифікат доступний через програму на платформі соціальних мереж WeChat. Він містить дані про щеплювальний статус людини і результати тестування на коронавірус. COVID-паспорт також доступний у паперовій версії.

Як заявив 9 березня представник міністерства закордонних справ КНР, сертифікат вводять із метою «сприяти відновленню світової економіки і спростити транскордонні поїздки», повідомляє DW.

Одним із перших у світі цифровий COVID-паспорт ввів Бахрейн, про це 17 лютого писало видання Arab News. Отримати його можна після введення двох доз вакцини і двотижневого очікування для появи антитіл.

19 лютого сертифікат про вакцинацію проти коронавірусу Green Pass презентувало міністерство охорони здоров’я Ізраїлю. Він дозволить щепленим проти коронавірусу або тим, хто одужав, брати участь у різних заходах, писало видання Times of Israel.

Наприкінці лютого канцлерка Німеччини Ангела Меркель повідомляла, що країни Євросоюзу мають намір впровадити електронні сертифікати вакцинації проти коронавірусу. Для підготовки впровадження системи електронних сертифікатів Єврокомісії знадобиться приблизно три місяці.

Низка країн заявила про розроблення документів про вакцинацію проти коронавірусу. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я критично поставилися до ідеї запровадити COVID-паспорти. Голова Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге зауважував, що поки невідомо, скільки тримається імунітет після щеплення.

Головний санлікар України Віктор Ляшко 12 січня розповів, що Україна розглядає питання введення міжнародних свідоцтв про вакцинацію, які можуть використовувати для перетинання кордону, але поки не вводить їх. 15 січня глава МОЗ України Максим Степанов заявляв, що українці отримуватимуть такі самі документи після вакцинації, як і жителі країн Євросоюзу.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»