ПОЛІТИКА

Климпуш-Цинцадзе: Зеленський має бути готовим до відкритого діалогу з адміністрацією США, але пам’ятати, що він не єдиний її співрозмовник

Нардепка від «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що президент України Володимир Зеленський має системно підходити до бачення того, куди і як іде Україна, а не тільки демонструвати дії, на які його надихає адміністрація президента США Джо Байдена. Про це вона сказала під час Київського безпекового форуму. Трансляцію форуму вели в YouTube.

Відповідаючи на запитання, що б вона порадила Зеленському, коли він буде готуватися до розмови з Байденом, депутатка зазначила, що для співпраці країн дуже важливо, щоб у США був надійний адекватний партнер в особі президента України та його офісу.

«Тому необхідно, щоб Зеленський був готовим до відкритого та щирого діалогу з американськими партнерами, зокрема з Байденом та його командою. Це має базуватися на кроках, які вже зроблено як в Україні, так і за її межами», – зазначила вона.

Водночас, за словами Климпуш-Цинцадзе, Зеленський має розуміти, що він не єдиний співрозмовник американської адміністрації: є ще президентська опозиція, є парламентські сили – і в Америці схожа ситуація. «На це необхідно звертати увагу, тому що на це президенту Зеленському вже натякнули з боку президента Байдена», – заявила вона.

Нардепка підкреслила, що Зеленський має не тільки демонструвати певні кроки чи дії, на які його надихає ставлення адміністрації Байдена, але системно підходити до бачення того, куди і як іде Україна, щоб досягти своїх найбільш амбітних цілей в американсько-українському партнерстві.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що якщо Зеленський прийме до реалізації 12 пунктів звернення українських та американських діячів до урядів двох країн, то, можливо, захоче додати 13-й пункт про те, щоб Україна здобула статус основного союзника поза НАТО.

«Але треба бути реалістичним і ставити такі цілі, яких можна досягти, і розуміти, що ми одночасно боремося з двома речами – із корупцією та з Росією», – додала вона.

Глава МЗС України 23 лютого повідомив, що Україна налагодила взаємодію з новою адміністрацією США і що телефонну розмову між президентами двох країн уже готують.

З українським лідером президент США Джо Байден після інавгурації ще жодного разу не говорив, але вже неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальній цілісності України, зокрема в розмові з президентом РФ Володимиром Путіним та на Мюнхенській конференції.

Зеленський запросив Байдена на святкування 30-річчя незалежності України.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»