ПОЛІТИКА

Колишній посол США в Україні Тейлор: Не тільки НАТО допомагає Україні, а й Україна –НАТО

Віцепрезидент Інституту миру США, посол США в Україні у 2006–2009 і 2019 роках Вільям Тейлор упевнений, що Україна опинилася у фокусі уваги НАТО. Про це він сказав під час Київського безпекового форуму. Трансляцію форуму вели в YouTube.

«Україна залишається у фокусі уваги НАТО, дуже багато відбувається між НАТО й Україною. Це і допомога, яку надає НАТО, і допомога, яку надає Україна, тому що НАТО одержав дуже багато інформації з України на тлі конфлікту з РФ та російської агресії», – сказав він, відповідаючи на запитання, як могла б Україна привернути увагу НАТО до своїх проблем.

На його думку, «війська НАТО вже борються з російськими військами». «Тому що ми можемо одержати інформацію – як працює їхня тактика, як працюють їхні війська, відбувається дуже гарний обмін інформацією між НАТО й Україною вже зараз», – підкреслив він.

Тейлор нагадав, що ще на Бухарестському саміті 2008 року генсек НАТО обіцяв, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу. «Там були всі глави урядів, і всі погодилися із цим», – зазначив він.

«Але ми, США разом з Україною, можемо ще щось зробити, сам на сам, без наших партнерів. Ми можемо надати Україні статус основного союзника поза НАТО, для цього не потрібна згода інших країн. Україна має про це попросити, і США можуть надати такий статус», – вважає колишній посол.

На його думку, не варто також хвилюватися через те, що розмови президентів двох країн досі не відбулося. Він підкреслив, що у президента США Джо Байдена на порядку денному зараз дуже багато питань, які стосуються американської економіки, боротьби з пандемією тощо.

Водночас Тейлор зазначив, що Байден уже зробив заяву щодо України. «Держсекретар теж уже сказав усе, що можна, про Україну. Міністр оборони США також говорив телефоном із міністром оборони України. Триває звичайна процедура – усе те, що відбувається в межах сталих, дружніх, партнерських відносин між країнами, і це не залежить від того, був чи не був телефонний дзвінок», – вважає віцепрезидент Інституту миру США.

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики «позаблоковості». Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»