ПОЛІТИКА

Корнієнко про причини відсутності остаточних результатів всеукраїнського опитування Зеленського: Це якась дивна історія

Голова партії «Слуга народу» і нардеп від цієї фракції Олександр Корнієнко в інтерв’ю hromadske не зміг пояснити, чому досі не опубліковано результатів всеукраїнського опитування, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським.

«Це якась дивна історія, ми планували це зробити, але чомусь не зробили. Я думаю, це все-таки треба зробити, це справа честі для партії. Може, підв’яжемо до здачі звіту, щоб була якась послідовність», – сказав він, відповідаючи на запитання журналіста Данила Мокрика.

Мокрик уточнив, що завадило оприлюднити результати опитування.

«Ні, нічого. Ніякого умислу. Просто… напевно, уже… якось воно трохи відійшло на другий план. Ми почали займатися імплементацією цього [опитування]. Це виявилося цікавіше. Результати будуть майже такі самі, може, у сотих… » – відповів Корнієнко.

Опитування «П’ять запитань від президента» провели в день місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Українцям запропонували відповісти на «п’ять важливих запитань» від Зеленського:

  • Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення на Донбасі вільної економічної зони?
  • Чи потрібно скоротити Верховну Раду України до 300 народних депутатів?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію медичного канабісу для зменшення болю у тяжкохворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про застосування гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

26 жовтня партія презентувала результати опитування після аналізу 74% анкет. Найбільшу підтримку респондентів здобуло питання про скорочення чисельності народних депутатів до 300: за – 89,6%, проти – 7,12%.

5 листопада в коментарі виданню «ГОРДОН» заступниця голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Євгенія Кравчук заявляла, що остаточні результати опитування мали оприлюднити з 9-го до 15 листопада. 10 листопада Корнієнко сказав, що це зроблять після офіційного оголошення результатів місцевих виборів. Однак даних так і не оприлюднили.

Фінансувала дослідження партія «Слуга народу», організацією і проведенням опитування займалася компанія «Зе медіа». Попередньо Корнієнко говорив, що бюджет опитування становив приблизно 30 млн грн. Остаточну суму в партії відмовилися назвати.

Офіс президента підкреслював, що результати опитування не матимуть юридичних наслідків.

25 жовтня стало відомо, що в дослідженні брали участь, зокрема, неповнолітні волонтери (омбудсменка Людмила Денісова говорила, що це правомірно, якщо батьки дітей дали згоду). Активіст Сергій Стерненко заявив, що зміг проголосувати в опитуванні п’ять разів.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»