ПОЛІТИКА

Купівля України електроенергії в Білоруської АЕС загрожує безпеці всього континенту – нардеп Бондар

Закупівля Україною електроенергії в Білоруської АЕС не просто руйнує українську енергосистему, а й створює загрозу для життя і здоров’я цілого регіону, заявив на своїй сторінці у Facebook народний депутат від «Європейської солідарності», член комітету з питань енергетики Верховної Ради Михайло Бондар.

«На превеликий жаль, Україна, замість тотального бойкоту станції, пліч-о-пліч із європейськими країнами вирішила фінансово підтримувати Білоруську АЕС, яка несе загрозу безпеці всього регіону. І це не тільки енергетичній безпеці України, а перш за все життю і здоров’ю людей усього континенту», – заявив нардеп.

За його словами, лише від початку року українські компанії придбали в Білоруської АЕС щонайменше 470 млн кВт-год. Бондар також підтримав ініціативу депутатів Верховної Ради щодо необхідності невідкладної інспекції Білоруської АЕС фахівцями МАГАТЕ.

«Минулого тижня колеги народні депутати спрямували звернення в МАГАТЕ стосовно Білоруської АЕС. Поділяю їх стурбованість щодо безпечної роботи цієї станції, спорудженої Кремлем восени минулого року на півночі Білорусі», – додав політик.

https://www.facebook.com/myhajlo.bondar/posts/2856673614545938

Будівництво АЕС в Білорусі ведуть за російським проєктом, повідомляло російське агентство ТАСС. БелАЕС складатиметься із двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Генпідрядником виступає «Атомстройэкспорт» (входить у «Росатом»). 3 листопада 2020 року перший енергоблок БелАЕС під’єднали до об’єднаної енергосистеми країни. Введення в експлуатацію другого енергоблоку заплановано на 2022 рік.

Із 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС у місті Островець. Із середини січня компанія «Дніпросталь-Енерго» українського бізнесмена Віктора Пінчука розпочала постачання електроенергії в Україні з Білоруської АЕС.

Європарламент у лютому ухвалив резолюцію, що вимагає зупинити запуск Білоруської АЕС в Островці через побоювання, пов’язаних із її безпекою.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»