ПОЛІТИКА

Мендель про свої доходи: Мені вдалося закрити іпотеку. Узяла у кредит недорогу машину

Прессекретарка президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель отримує зарплату приблизно $1,5 тис. – за її словами, це менше, ніж на попередньому місці роботи. Про це вона розповіла в інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман.

«Я б не поставила себе на рівень середнього бізнесу. У мене зарплата десь $1,5 тис. зараз. У принципі, для України це досить гарна зарплата. Правда? У нас люди за $1 тис. їдуть працювати в Польщу та інші країни», – розповіла Мендель.

За її словами, тільки прийшовши на посаду 2019 року, вона отримувала 15 тис. грн. Однак, зазначила вона, деякі послуги держава надає їй безплатно.

Відповідаючи на запитання про її гардероб, Мендель сказала, що його вона купує сама, але на роботі є стилісти, які їй допомагають.

«Мені вдалося закрити іпотеку, але це не завдяки цій роботі. Якщо порахувати, у мене все сходиться, тому що я на попередній роботі більше заробляла… І зараз я у кредит взяла ще машину собі. Недорогу. Це Suzuki, але вона нормальна. Раніше у мене був Fiat. Тобто це не перша моя машина, не те що я розбагатіла«, – розповіла спікерка президента.

ВІДЕОВідео: Алеся Бацман / YouTube

Із червня до грудня 2019 року Мендель отримала 370,56 тис. грн заробітної плати, тоді як сам Зеленський за весь 2019 рік отримав 208,7 тис. грн зарплати. Про це повідомляли в офіційній відповіді Держуправління справами на журналістський запит УНН. У середньому зарплата Мендель становила приблизно 53 тис. грн на місяць. Водночас посадовий оклад прессекретаря президента становить 27 187 грн, ішлося у відповіді на запит.

Зарплата Мендель, зокрема, у листопаді 2020 року, становила 153 тис. грн, ішлося у відповіді Державного управління справами на запит «Українських новин». Ця сума складалася із 28,3 тис. грн посадового окладу, 14,2 тис. грн надбавки за інтенсивність праці, 8,5 тис. грн премії, 8,3 тис. грн виплати за період відпустки. Окрім того, до неї ввійшло по 46,8 тис. грн матеріальної допомоги для оздоровлення та розв’язання соціально-побутових питань. Із цієї суми було виплачено податки і збори в сумі 29 817 грн.

Мендель народилася 1986 року в Генічеську Херсонської області. 2008 року закінчила Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2012 року захистила кандидатську дисертацію.

Працювала журналісткою на телеканалах ICTV, «Еспресо», «112 Україна», «Інтер», співпрацювала з іноземними ЗМІ – The New York Times, Politico, Vice News, CNBC. Була консультанткою з комунікацій в офісі Світового банку в Україні.

У червні 2019 року стала прессекретаркою президента Зеленського, вигравши конкурс на цю посаду (у ньому брало участь майже 4 тис. осіб).

2021 року в рейтингу 100 найуспішніших жінок України, складеному журналом НВ, Мендель посіла 13-те місце.

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»