СПОСІБ ЖИТТЯ

На вакцинацію проти COVID-19 записалося 200 тис. українців

Станом на 10 березня кількість українців, які записалися на вакцинацію проти COVID-19, сягнула 200 тис. Про це «Радіо НВ» заявив керівник проєкту «Дія» Мстислав Банік.

За його словами, перед тим, як запросити людину на щеплення, застосунок «Дія» може запросити підтвердження регіону проживання.

«Найімовірніше, ми запитаємо, чи точно для людини цей регіон ще є актуальним – мало що може трапитися, людина може переїхати тощо. І друге – ми запропонуємо обрати пункт щеплення, дату та час, адже не всі лікарні проводять щеплення, є певні пункти вакцинації», – пояснив Банік.

Він зазначив, що, крім оповіщення в застосунку, кожному, хто дочекався своєї черги на вакцинацію, надійде дзвінок від сімейного лікаря, якщо з ним уклали договір.

«У чому особливість сімейних лікарів? Вони безпосередньо, коли буде щеплення, самі ще додатково зателефонують людині. Ми надішлемо сповіщення, сімейний лікар зателефонує й так само запропонує записатися, обрати дату та час, ви продиктуєте, і він запише», – уточнив Банік.

В Україні зареєстрували три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech та CoronaVac.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, що прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію.

Україна в межах ініціативи COVAX безоплатно отримає 1,78 млн доз вакцини від Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech, повідомили в ЮНІСЕФ 2 березня.

Очікують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини у компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»