СВІТ

Нацгвардія США охоронятиме Капітолій ще два місяці

Бійці Національної гвардії США залишаться у Вашингтоні й охоронятимуть будівлю Капітолія до 23 травня. Таке рішення ухвалив голова Пентагону Ллойд Остін, ідеться в заяві прессекретаря військового відомства США Джона Кірбі від 9 березня.

«Майже 2300 військовослужбовців Національної гвардії продовжать місію з охорони Капітолія. Кількість військових скоротиться майже на 50%. Рішення ухвалено після ретельного розгляду запиту й уважного вивчення його можливого впливу», – заявив Кірбі.

Співробітники міністерства оборони у цей час працюватимуть із поліцією Капітолія, щоб поступово скоротити присутність Національної гвардії.

На початку січня на мітингу перед Білим домом тодішній президент США Дональд Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Капітолія, де мали оголосити переможцем виборів президента США Джо Байдена. Протестувальники вирушили до Капітолія і взяли його штурмом. Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро людей, серед них офіцер поліції. Більш ніж 200 учасників штурму висунули обвинувачення, зазначало агентство Reuters.

Заворушення в Капітолії стали причиною оголошення Трампу імпічменту Палатою представників. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – у підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посту президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, «наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи й перешкоджав мирному передаванню влади».

13 лютого за імпічмент Трампа проголосувало 57 членів Сенату за необхідних 67, його виправдали.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»