ГРОШІ

Нардеп Мовчан: Експортні мита на брухт дадуть змогу зберегти й підтримати металургію України

Експортне мито на металобрухт для України є дуже важливим, оскільки значну частину української економіки становить саме металургія, заявив у коментарі «ГОРДОН» народний депутат від «Слуги народу», член комітету ВР з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, коментуючи законопроєкт №5175 про продовження мита на експорт металобрухту.

Якщо Україна хоче підтримати власні підприємства у кризовий час, як це роблять зараз у світі, мита необхідно продовжити, переконаний він.

«Металобрухт для металургії – як кров для організму. Це значна невіддільна складова виробничого процесу. Тому я підтримую цю ідею. Ми потужна металургійна економіка, і нам необхідно зберегти підприємства. З огляду на пандемію коронавірусу, те, як сильно просіло промвиробництво в Україні й у світі, це буде допомогою для наших металургійних підприємств», – упевнений нардеп.

За його словами, протягом останніх років світова економіка перейшла від глобалізації до фрагментації, і все більше країн закривають свої кордони і вводять мита, щоб захистити власних виробників. І Україна має чинити так само, вважає Мовчан.

«Якщо ми не зробимо так, як роблять інші держави, гріш нам ціна. Якщо ми не врятуємо наше виробництво, то дуже просто все закрити і віддати іншим. І згодом українці як їздили в Польщу, так і поїдуть. Якщо підприємства всередині країни закривають або вони стають збитковими, економіка звужується, в економіці менше грошей, і українці одразу, зрозуміло, біднішають тощо», – пояснив нардеп.

Необхідно враховувати, що в Україні недостатньо ресурсів, щоб допомогти промисловості з модернізацією, як це роблять у світі, тому потрібно допомагати бодай у такий спосіб, який є доступним і приведе до вигоди суспільству, зазначив політик.

«Зрозуміло, що наші металургійні підприємства маємо модернізувати. Але потрібно враховувати розвиток економіки, доступ до фінансових ресурсів, їхню вартість тощо. Чи можемо ми зараз забезпечити модернізацію підприємств? Ні. Коли ми зможемо? Можливо, років за 10. Але раніше реалістично – навряд чи. Тому ми маємо виходити із цих умов і робити все для пересічного українця», – упевнений Мовчан.

12 липня 2016 року Рада ухвалила закон, який встановлював ставки експортного мита в розмірі €30 за тонну строком на три роки, навесні 2018-го їх підвищили до 42, у лютому 2019-го – до 58. Експорт металобрухту під час постачання в ЄС проводять із митом 5 за тонну, зазначало агентство «Інтерфакс-Україна».

Дію експортного мита на брухт чорних металів в Україні потрібно продовжити ще на п’ять років, поки не нормалізується ситуація із забезпеченням цією сировиною українських металургійних підприємств, таку заяву зробив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Якщо експорт металобрухту не обмежувати, то його у країні меншатиме щороку, зазначив нардеп від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута.

У Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення «закону України» Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№5175), яким пропонують продовжити дію експортного мита на металобрухт на п’ять років.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»