СВІТ

Наришкін заявив, що США керують політичними процесами у Грузії

США звикли контролювати дії влади Грузії і незадоволені прагненням керівної партії «Грузинська мрія» до самостійності. Про це 9 березня заявив глава Служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР) Сергій Наришкін.

За його словами, США ще з часів колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі (обіймав посаду глави держави два строки поспіль у 2004–2013 роках) звикли в «ручному режимі» керувати політичними процесами у Грузії, диктувати, як має функціонувати влада і яку лінію проводити стосовно опозиції.

Глава СЗР зазначив, що останнім часом у Вашингтоні наростає «невдоволення діями» керівної партії «Грузинська мрія», яка ухиляється від виконання американських вимог. На думку Наришкіна, у Білому домі роздратовані тим, що представники партії не «повною мірою» виконують установку «беззастережно дотримуватися курсу на євроатлантичну інтеграцію».

Він заявив, що для «наведення ладу» у Грузії представники США планують налагодити системну роботу з «надання підтримки» опозиціонерам та одночасного підриву позицій «Грузинської мрії».

Майбутню лінію Білого дому щодо Тбілісі визначатимуть готовністю грузинського керівництва точно дотримуватися американських вказівок, додав він.

«Грузинська мрія» – керівна політична партія Грузії з 2012 року до сьогодні. Її заснував бізнесмен Бідзіна Іванішвілі у травні 2012 року.

Іванішвілі очолював уряд Грузії з жовтня 2012-го до листопада 2013-го. Після того як кандидат «Грузинської мрії» Георгій Маргвелашвілі виграв президентські вибори, Іванішвілі пішов із політики, заявивши, що його основне завдання виконано. У квітні 2018 року Іванішвілі повернувся в політику.

2020 року у Грузії провели парламентські вибори: перший тур виборів відбувся 31 жовтня, другий – 21 листопада.

За підсумками двох турів перемогли на виборах кандидати від керівної партії «Грузинська мрія», опозиція розділила 60 мандатів: блок «Єдиний національний рух – Об’єднана опозиція» – 36 мандатів, «Європейська Грузія» – п’ять, «Альянс патріотів Грузії», Блок Георгія Вашадзе, «Лело» і «Гірчі» – по чотири, «Громадяни» – два, Лейбористська партія – один, ідеться на сайті парламенту.

Опозиційні партії оголосили про відмову від депутатських мандатів у новообраному парламенті країни та бойкотували другий тур виборів. Вони вважають, що результати голосування «не відображають волі грузинського народу». Опозиція виходила на масові акції протесту , вимагаючи нових виборів.

11 січня 2021 року голова партії «Грузинська мрія – демократична Грузія» Іванішвілі заявив, що покидає свою посаду й остаточно йде з політики.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»