ГРОШІ

НКРЕКП слідом за «Центренерго» оштрафував «Енергоатом» і ДТЕК

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), вирішила оштрафувати НАЕК «Енергоатом» за недопостачання електроенергії для потреб населення й ТЕС компанії ДТЕК за низькі запаси вугілля. Відповідне рішення ухвалили на засіданні НКРЕКП 10 березня. Трансляцію регулятор вів на своєму сайті.

«Енергоатом» комісія планувала оштрафувати на 1,7 млн грн, однак через погану фінансову ситуацію в компанії знизила штраф у 10 разів – до 170 тис. грн. Компанії «ДТЕК Енерго» призначила максимальні штрафи за 1,7 млн грн. НКРЕКП звинуватила ці компанії в тому, що вони нібито «не забезпечили укладання договору про постачання вугілля для забезпечення належного рівня запасів вугілля».

У пресслужбі ДТЕК зазначили, що пояснення представників компанії про підвищене навантаження на ТЕС в осінньо-зимовий період НКРЕКП проігнорувала. У ДТЕК рішення НКРЕКП назвали необґрунтованим і заявили, що планують оскаржити його в суді. Також компанія подасть у РНБО свої зауваження щодо «некомпетентної роботи регулятора, яка підриває національну безпеку».

«На жаль, НКРЕКП вибрала шлях пошуку винних і, нехтуючи всіма наведеними доводами, безпідставно вирішила накласти максимально можливі фінансові санкції за результатами проведеної перевірки. Таке рішення НКРЕКП ДТЕК буде оскаржувати в установленому порядку», – повідомили в ДТЕК.

ВІДЕОВідео: НКРЕКП / YouTube

НКРЕКП оштрафувала державну «Центренерго» на 170 тис. грн на підставі аналогічних звинувачень у низьких запасах вугілля, писав портал Fixygen.

15 січня нардеп від «Батьківщини», перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко заявив, що енергоблоки теплових електростанцій державної компанії «Центренерго» зупинили на аварійний ремонт через відсутність вугілля на складах, у зв’язку з чим планують віялові відключення електроенергії.

18 січня «Укренерго» попередила про критичну ситуацію із запасами вугілля всіх марок на складах теплових електростанцій (ТЕС).

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що на українських вугільних ТЕС на складах низькі запаси вугілля і за необхідності відбудеться запуск газомазутних блоків, а також переведення вугільних блоків на спалювання газу.

17 січня Україна запросила екстрену аварійну допомогу у Білорусі для недопущення відключень споживачів, пише «РБК-Україна».

У «Центренерго» заявили 19 січня, що причина нестачі вугілля – прорахунки під час планування прогнозного балансу виробництва електроенергії.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»