СВІТ

Пашинян заявив, що главу Генштабу Вірменії від сьогодні вважають звільненим

Главу генерального штабу збройних сил Вірменії Оніко Гаспаряна вважають звільненим зі своєї посади з 10 березня. Про це йдеться в заяві прем’єр-міністра країни Нікола Пашиняна.

«З огляду на той факт, що президент республіки не підписав поданого прем’єр-міністром проєкту указу в терміни, встановлені законом «Про військову службу і статус військовослужбовців», і не звернувся до Конституційного суду […], начальника генерального штабу ЗС Республіки Вірменія Оніка Гаспаряна з 10 березня силою закону звільнено від обійманої посади», – указано в заяві Пашиняна.

Пашинян не став вносити правки президента Вірменії Армена Саркісяна у свій указ про звільнення Гаспаряна і спрямував президенту республіки 28 лютого лист із відповідними обґрунтуваннями, зауважують у тексті.

У Вірменії на тлі протистояння Пашиняна з військовими загострилася політична криза. Наприкінці лютого за поданням Пашиняна було звільнено заступника начальника Генштабу збройних сил Вірменії Тирана Хачатряна, який публічно висміяв слова прем’єра про ракети комплексів «Іскандер», які Вірменія використовувала під час конфлікту з Азербайджаном, що «не вибухнули».

У відповідь на це Генштаб вимагав 25 лютого відставки Пашиняна і його уряду. Військові вважають, що прем’єр-міністр більше не здатний ухвалювати адекватні рішення. Прем’єр-міністр у відповідь оголосив про відставку начальника Генштабу, назвав подію «спробою військового перевороту» й оголосив збір своїх прибічників на площі Республіки в Єревані. На вулиці Єревану вийшли як прибічники, так і противники прем’єра, опозиція встановила намети навпроти будівлі Національних зборів Вірменії.

27 лютого президент відмовив прем’єру у звільненні начальника Генштабу, оскільки проєкт указу, на його думку, суперечить конституції країни. 2 березня Саркісян знову не підписав клопотання Пашиняна про усунення Гаспаряна. Керівна фракція «Мій крок» у парламенті Вірменії говорила про ймовірність імпічменту Саркісяна через його відмову підписати указ.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»