СВІТ

Польське місто припинило співпрацю з Тернополем через перейменування стадіону на честь Шухевича

Місто Замостя (Польща) припиняє реалізацію спільного з Тернополем європейського гранту на €68,7 тис. через перейменування тернопільського міського стадіону на честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Про це повідомляють у зверненні мера міста Замостя Анжея Внука.

«Із великим сумом констатуємо той факт, що 5 березня депутати ради Тернополя назвали міський стадіон іменем Романа Шухевича – керівника УПА, відповідального за звірячі вбивства польського населення в 1943–1944 роках», – ідеться у зверненні мера.

Він також зазначив, що мерія Замостя змушена зупинити співробітництво з Тернополем, зокрема, фінансування проєкту «Загальна історія Тернополя й Замостя», на який Польща збиралася виділити €68,7 тис.

«Я сподіваюся, наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива має враховувати почуття сімей жертв польського народу», – повідомив Внук.

У мерії Тернополя повідомлення поки не коментували.

31 серпня 2020 року Внук і мер Тернополя Сергій Надал підписали угоду про співпрацю між містами у сферах просування культури, спорту, туризму, охорони пам’ятників, економії й соціальних питаннях.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1831896050285924&id=509547092520833

На сесії Тернопільської міської ради 5 березня ухвалили рішення про присвоєння назви міському стадіону, тепер він називатиметься Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича.

Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон 9 березня на своїй сторінці у Facebook вимагав скасувати рішення про перейменування стадіону.

«Ми рішуче засуджуємо рішення Тернопільської міської ради присвоїти міському стадіону ім’я сумнозвісного гауптмана 201-го батальйону шуцманшафту Шухевича й вимагаємо негайного скасування цього рішення», – заявив Ліон.

У мерії Тернополя, цитуючи Надала, зазначили, що головнокомандувач Української повстанської армії був «не тільки зразковим командиром, а й хорошим спортсменом і лідером у багатьох видах спорту».

У 2015 році парламент України схвалив закон про правовий статус і вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті. УПА визнали організацією, яка боролася за українську державність.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»