ПОЛІТИКА

«Прихід Байдена відкриває можливість поглибити партнерство США та України». Презентовано звернення українських та американських діячів до урядів двох країн

10 березня на Київському безпековому форумі презентували звернення українських та американських політиків, дипломатів і експертів до урядів США й України.

Документ під назвою «12 пунктів для зміцнення стратегічного партнерства Сполучених Штатів Америки та України» оприлюднили на сайті форуму.

Автори звернення вважають, що «прихід [президента США] Джо Байдена та нової американської адміністрації відкриває можливість поглибити стратегічне партнерство та зобов’язання між Сполученими Штатами й Україною, а також просувати інтереси обох держав».

Вони підкреслюють, що Байден підтримує Україну, а президент Володимир Зеленський і українська влада «ясно заявили про зацікавленість і відданість тісним відносинам зі США».

У зверненні йдеться, що план щодо зміцнення партнерства між країнами має ґрунтуватися на 12 головних елементах.

Зокрема, ідеться про взаємну відданість зміцненню демократичних цінностей, підтримку тісного діалогу між країнами, проведення консультацій щодо повернення Україні окупованого Росією Криму, співробітництво у протидії російській дезінформації та пропаганді, усунення надмірного впливу олігархів в Україні.

Окрім того, автори документа підкреслюють, що США й Україна мають консультуватися в питанні формування єдиної трансатлантичної позиції проти завершення трубопроводу «Північний потік – 2».

«Сполучені Штати та Україна мають співпрацювати для просування інтеграції України в НАТО і досягнення кінцевої мети Києва – членства в НАТО. США повинні твердо дотримуватися політики «відкритих дверей» НАТО і надавати Києву поради, яким чином найкраще підготуватися до членства. Україна повинна взяти на себе зобов’язання провести необхідні реформи та здійснити практичні кроки, які приведуть її військові та інші структури безпеки й оборони у відповідність до стандартів і норм НАТО. Членство України в НАТО зміцнить Північноатлантичний альянс, сприятиме історичному об’єднанню Європи і створить передумови для трансформації відносин із Росією», – додали автори документа.

https://www.facebook.com/ksfopenukraine/videos/281233683634400/

Звернення підписали кілька десятків українських та американських політиків, дипломатів, громадських діячів та експертів. Серед підписантів з української сторони – голова форуму, прем’єр-міністр України Яценюк, заступниця спікера Верховної Ради Олена Кондратюк, колишні секретарі Ради нацбезпеки і оборони України Володимир Горбулін, Олександр Турчинов і Андрій Парубій, з американської – ексзаступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу, колишні посли США в Україні Джон Гербст, Марі Йованович, Стівен Пайфер, Роман Попадюк, Вільям Тейлор, а також члени Конгресу США.

Київський безпековий форум – міжнародний форум України щодо проблем війни та миру, української та глобальної безпеки. Його заснував 2007 року Фонд «Відкрий Україну» Арсенія Яценюка.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»