ПОЛІТИКА

Проти України у ЄСПЛ подано 10,5 тис. заяв – Мін’юст

Проти України у Європейський суд із прав людини подано 10,5 тис. заяв, із них 8 тис. – жителями окупованих Росією Криму та Донбасу. Про це в інтерв’ю «Буква», опублікованому 10 березня, розповів заступник міністра юстиції, уповноважений із питань ЄСПЛ Іван Ліщина.

«Із цих 8 тис. 7 тис. подані з Донбасу. І з них 6 тис. – скарги виключно проти України», – уточнив він.

За словами Ліщини, про що ці скарги, можна тільки здогадуватися.

«Дивіться: уся Україна згенерувала 10,5 тис. скарг, із них 7 тис. – це виключно скарги з Донбасу. Тобто сама Україна генерує десь у районі 4 тис. скарг. У нас у Мін’юсті є підозра, що людей, які живуть в ОРДЛО, могли підштовхнути масово подавати заяви проти України», – вважає заступник міністра.

За його інформацією, ЄСПЛ зупинив розгляд індивідуальних скарг стосовно Донбасу доти, доки не ухвалить рішення щодо прийнятності «донбаської справи», щодо ефективного контролю Росії над окупованими територіями.

«І відповідальність Росії за порушення прав людини на тих територіях мають розглянути у великій справі. Однак, коли буде рішення щодо прийнятності, як і у випадку зі скаргами з Криму, індивідуальні звернення до ЄСПЛ розблокують. І, не виключаю, що у них рішення можуть з’явитися раніше, ніж у великій міждержавній справі», – зауважив Ліщина.

За словами Ліщини, Мін’юсту відомо про суть двох скарг з ОРДЛО у ЄСПЛ.

«Перша стосувалася виплат пенсій Україною. Однак суд констатував, що національні засоби захисту ще не вичерпані, тому в задоволенні скарги відмовили. Друга справа подібна – щодо руйнування житла. Заявниця скаржиться, що її помешкання обстріляли українські військові. Але там теж не вичерпані засоби захисту на національному рівні, тому, думаю, цю скаргу теж розвернуть», – сказав він.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»