СВІТ

Радбез ООН не зміг погодити заяву, яка засудила б переворот у М’янмі

Рада Безпеки ООН 9 березня не змогла погодити заяву, яка пропонує засудити переворот у М’янмі, закликає до стриманості військових і не відкидає подальших дій щодо їхнього режиму. Про це повідомило агентство Reuters.

Дипломати заявили, що переговори, найімовірніше, продовжать.

Агентство пише, що під час першої спроби доопрацювати текст Китай, Росія, Індія та В’єтнам пізно запропонували поправки до британського проєкту. Дипломати цих країн вимагали викинути пункт про військовий переворот і загрозу розгляду подальших дій.

Такі заяви Радбезу ООН, до якого входить 15 держав-членів, ухвалюють за допомогою консенсусу.

Європейський союз готується ввести санкції проти компаній, підконтрольних збройним силам М’янми, за військовий переворот. Санкції міністри закордонних справ ЄС можуть погодити 22 березня.

Військові у М’янмі 1 лютого усунули від влади уряд Аун Сан Су Чжі й затримали інших очільників керівної партії «Національна ліга за демократію» та членів уряду. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш висловив занепокоєність через те, що сталося у М’янмі. Він назвав переворот серйозним ударом по демократичних реформах у країні. Вашингтон заявив про перегляд режиму санкції проти М’янми через військовий переворот.

Після перевороту у країні розпочалися протести. У зв’язку з ними влада обмежила роботу Facebook, Instagram, Messenger і деяких серверів WhatsApp. 4 лютого влада М’янми доручили ввести блокування Facebook і його сервісів для «збереження стабільності» у країні. 14 лютого в М’янмі майже повністю вимкнули інтернет.

Правоохоронці жорстко розганяють мітингувальників. За даними ООН на 5 березня, не менше ніж 54 осіб було вбито під час акцій протесту з моменту військового перевороту 1 лютого, сотні – поранено, а понад 1700 осіб довільно заарештовано й затримано. Правозахисна організація Fortify rights повідомила про 64 загиблих станом на 8 березня.

Сили безпеки М’янми затримують також дітей. За інформацією ЮНІСЕФ, лише 3 березня було вбито не менше ніж п’ятьох дітей і чотирьох важко поранено.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»