ГРОШІ

Рожкова: Ми бачимо, що інфляція вже вийшла за межі, завдання НБУ – повернути її в коридор плюс-мінус 1%

Одним з основних напрямів роботи Національного банку України 2021 року є врегулювання інфляційного таргетування, заявила в інтерв’ю НВ, яке вийшло 10 березня, заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«Сьогодні ми бачимо, що інфляція вже вийшла за межі, вона вже пішла вище. Значить, завдання Національного банку буде повернути інфляцію в коридор, це 5%, плюс-мінус 1%, це з точки зору монетарної політики. А з точки зору ринків у нас плаваючий курс, у нас ринкове курсоутворення, і це теж потрібно підтримувати і продовжувати«, – сказала вона.

У липні НБУ прогнозував інфляцію на кінець 2020 року на рівні 4,7%, але в жовтні поліпшив прогноз до 4,1%. У грудні Нацбанк заявив, що інфляція в Україні істотно прискорилася.

Державна служба статистики України повідомила, що за підсумками січня споживчі ціни зросли до 1,3%, базова інфляція становила 0,3% порівняно із груднем 2020 року, а із січнем 2020 року – 5%.

За словами виконувача обов’язків голови Нацбанку Юрія Гелетея, у лютому інфляція не перестала зростати. 4 березня НБУ підняв до 6,5% річних ставку рефінансування, яка зберігалася на рівні історичного мінімуму з червня 2020-го. Гелетей пояснив, що підвищення відсоткової ставки спрямовано на поступове повернення інфляції до мети 5%.

НБУ прогнозує, що в річній зміні інфляція 2021 року буде на рівні 7%.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»