СВІТ

Роскомнагляд уповільнив роботу Twitter і пригрозив блокуванням у РФ. Там вважають соцмережу «злісним порушником»

10 березня Роскомнагляд на 100% мобільних пристроїв і на 50% стаціонарних пристроїв уповільнив роботу Twitter. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті відомства.

«Первинне уповільнення швидкості роботи сервісу» в Роскомнагляді пояснили «захистом російських громадян і примусом інтернет-сервісу до виконання законодавства РФ».

У Роскомнагляді заявили, що у Twitter «із 2017 року до теперішнього часу не видалено контент, який схиляє неповнолітніх до скоєння самогубств, містить дитячу порнографію, а також інформацію про використання наркотичних засобів».

Відомство, згідно з релізом, передало понад 28 тис. вимог про видалення «протиправних посилань і публікацій» у соцмережі.

За даними Роскомнагляду, станом на 10 березня не видаленими залишаються 3168 матеріалів із такою інформацією.

«Відповідно до закону «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації», поширення інформації Twitter внесено до переліку загроз. У разі продовження ігнорування інтернет-сервісом вимог закону заходи впливу продовжать і відповідно до регламенту реагування (аж до блокування) доти, доки заклики до вчинення самогубств неповнолітніми, дитяча порнографія, а також інформація про використання наркотичних коштів не видалять», – зазначено в повідомленні.

1 березня Роскомнагляд повідомляв, що соцмережа з 2017 року не видалила 2862 матеріали «із забороненою інформацією», і називав Twitter «злісним порушником» російського законодавства.

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков вважає обґрунтованим рішення Роскомнагляду, пише «Коммерсантъ».

Після рішення Роскомнагляду сервіс Downdetector почав фіксувати скарги росіян на проблеми з роботою сайту і входом в обліковий запис.

Згідно з російськими законами, власник соціальної мережі зобов’язаний самостійно заблокувати небажаний контент протягом 24 годин. У разі неможливості це зробити власник соцмережі має повідомити Роскомнагляд, який ухвалює рішення про блокування.

За відмову від видалення контенту передбачено штрафи. Максимальний розмір – 8 млн руб. (майже $107 тис.).

Головний офіс компанії Twitter розташований у США, соцмережа налічує приблизно 1,3 млрд користувачів.

Аліна ГРЕЧАНА
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»