СВІТ

Шендерович: Путін обклався людьми вірними. Не в ідеологічному сенсі, а в собачому. Пов’язав їх кров’ю

В авторській програмі головної редакторки видання «ГОРДОН» Олесі Бацман російський публіцист, письменник Віктор Шендерович заявив, що президент РФ Володимир Путін «пов’язав кров’ю» своє найближче оточення.

«Піти молодим 2004-го він забув. Цього вже не вийде. Він не смертельно хворий. І принаймні мені не здається можливим якийсь палацовий переворот. Тому що все, що пов’язано із силовими ресурсами, – це єдине, що він по-справжньому, як я розумію, контролює і чим він по-справжньому занепокоєний. Набагато більше, ніж економікою країни, якимись етичними і юридичними проблемами», – зазначив Шендерович.

За його словами, оточення Путіна усвідомлює, що без нього їхнє становище істотно погіршиться.

«Він обклався людьми відданими, вірними. «Вірними» не в ідеологічному сенсі, а в собачому сенсі. Він пов’язав їх кров’ю. Тих людей, які можуть до нього підійти на відстань покладеної отрути, я думаю, він пов’язав кров’ю вже давно. І їм уже нікуди діватися. Ці люди розуміють, що коли не буде Путіна, їхня доля негайно помітно зміниться в гірший бік. До того ж не тільки в сенсі погіршення добробуту, а й у сенсі статусу. Не кажучи вже про [міністра оборони РФ Сергія] Шойгу й усе інше, де маячать воєнні злочини тощо. У цьому сенсі я не думаю, що ймовірний якийсь переворот. Я не думаю, що він так тяжко хворий, щоб це можна було обговорювати», – підкреслив Шендерович.

Шендерович: Коли простому росіянину пояснять, скільки взято з кишень у кожного за імперські понти у вигляді Криму, він скаже: «Поверніть назад!» Читайте повну версію інтерв’ю

Путін обіймає посаду президента із 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли він був главою уряду.

20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одностайно ухвалили в першому читанні 23 січня й остаточно затвердили 14 березня.

Держдума РФ, зокрема, підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дасть йому змогу залишитися при владі після 2024 року, коли спливає його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року, коли йому виповниться 84 роки.

31 жовтня Путін вніс до Держдуми законопроєкт, який дасть йому змогу стати довічним сенатором. Парламент ухвалив його 9 грудня.

ВІДЕОВідео: Алеся Бацман / YouTube

Олеся БАЦМАН
головна редакторка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»