ПОЛІТИКА

Шмигаль пояснив зростання цін на продукти в Україні монопольною змовою і маніпуляціями

Ціни на продукти в Україні зростають через спроби монопольних змов і маніпуляцій, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 10 березня, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

Прискорення інфляції пояснюється об’єктивними чинниками, проте є також і спроби монопольної змови та маніпуляцій на ринку, сказав Шмигаль, коментуючи дані Держстату про прискорення інфляції.

«Зростання цін [на продукти] відбувається через об’єктивні фактори, але також фіксуємо спроби монопольних змов і маніпуляцій. Наразі ми в діалозі із ключовими групами виробників і торговельних мереж. Говоримо про збільшення пропозиції, що має збалансувати ціни», – сказав Шмигаль.

Він додав, що уряд щодня оцінює ціни на продукти харчування, зокрема там, де ціни зростають найактивніше. Зниження ПДВ для аграріїв до 14% ніяк не вплине на ціни на продукти харчування, зазначив Новак.

«Зменшення ПДВ до 14% відбулося в інтересах певних агрохолдингів, а не для всіх виробників сільськогосподарської продукції», – запевняв економіст.

23 лютого президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений 17 грудня минулого року закон №1115-IX, який знижує ПДВ із 20% до 14% на велику рогату худобу, свиней, молоко, цукровий буряк, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, насіння льону, ріпаку та соняшнику. Як зазначили аналітики, закон «здатний зупинити» скручування «і повернути агровиробництво в легальне поле».

Заступник міністра фінансів Світлана Воробей повідомила, що після зниження ПДВ до 14% сума бюджетного відшкодування ПДВ скоротиться на 13 млрд грн на рік.

В інфляційному звіті Національного банку України повідомляли, що 2021 року українська економіка надолужить втрати, спричинені пандемією коронавірусу. У першій половині 2021 року Нацбанк прогнозує сплеск інфляції, за підсумками року вона становитиме 7%. Причина цього – низькі врожаї 2020 року, подорожчання енергоресурсів і подальше зростання споживчого попиту. Додатковим чинником стане підвищення мінімальної зарплати (на 20% – у січні, у грудні – ще на 8,3%). У Національному банку очікують, що у 2022–2023 роках інфляція в Україні знизиться і закріпиться на рівні 5%.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»