СПОСІБ ЖИТТЯ

Степанов розповів, коли в Україну прибуде китайська вакцина проти коронавірусу Sinovac

Вакцина проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech має прибути в Україну до кінця березня. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у коментарі «РБК-Україна».

«Згідно з інформацією від [компанії] «Лекхім», перші 700 тис. доз очікуються до кінця березня. Але це попередня інформація», – сказав міністр.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac.

Українська компанія «Лекхім» здобула квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року. МОЗ планує закупити у неї 1,9 млн доз вакцини CoronaVac.

Очікували, що перші 700 тис. доз доправлять в Україну до кінця лютого, але цього не сталося. Степанов говорив 1 березня, що за контрактом препарат мають доправити до 6 березня – «із наданням усіх документів щодо ефективності». Пізніше в «Лекхімі» повідомили, що доправлять препарат до 15 березня.

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко заявив 6 березня, що Україна через затримки з постачанням накладе на «Лекхім» штрафи, які вказано в контракті.

Вакцина компанії Sinovac проходила третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У різних дослідженнях вона продемонструвала від 50,38% до 91,25% ефективності. У «Лекхімі» заявили 4 березня, що за підсумками третього етапу досліджень остаточна ефективність вакцини становить 83,5%.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»