СПОСІБ ЖИТТЯ

Тільки один із 12 українців читає книги щодня – Інститут книги

В Україні 8% людей читають книги щодня, частка читачів у країні постійно падає. Про це 10 березня у другий день Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, передає кореспондент видання «ГОРДОН».

За словами Коваль, більше ніж раз на тиждень читає 27% українців. Продажі паперових книг не зростали навіть у період локдауну 2020 року, підкреслила вона.

«Це свідчить про те, що книга явно не належить до пріоритетних покупок і пріоритетів проведення вільного часу», – сказала Коваль.

Для прикладу вона порівняла рівень читання книг в Україні й у країнах Європи.

«Можна побачити, як разюче відрізняється ситуація з читанням в Україні й у декількох європейських країнах. Скільки людей читає регулярно, тобто більше ніж раз на тиждень, або мінімум раз на тиждень. І якщо в Італії цей показник – 56% , у сусідній із нами Польщі – 36%, то в Україні таких читачів, які читають книгу більше ніж раз на тиждень, усього 27%», – уточнила Коваль.

Згідно з результатами опитування, проведеного із 7-го до 18 листопада 2019 року компанією Research & Branding Group, середньостатистичний українець прочитує на рік дев’ять книг. Приблизно 57% українців практично не читають книги, інші 43% опитаних більш-менш регулярно читають.

На думку ексміністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, змусити людей читати неможливо – потрібно формувати звичку читання.

Український інститут книги було засновано 2016 року при Мінкультури.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»