СПОСІБ ЖИТТЯ

В одній із лікарень Чернівців жоден лікар не захотів вакцинуватися проти коронавірусу – облдержадміністрація

У Чернівецькій міській лікарні №3 жоден медик не виявив бажання вакцинуватися проти коронавірусної інфекції COVID-19. Про це 10 березня під час брифінгу повідомила заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.

«У нас є декілька закладів, у яких у принципі комунікація не проводиться. Досить складно навіть почути аргументи медичних працівників, чому вони проти вакцинації. До прикладу, у нас є міська лікарня №3, де поки що жоден лікар не виявив бажання вакцинуватися. І в нас є міська лікарня №4, де тільки троє працівників вакцинувалися», – заявила Гусак.

Вона зазначила, що з 11 березня в області буде дев’ять мобільних бригад, готових робити щеплення проти COVID-19.

За словами Гусак, у тих лікарнях, де медики одними з перших почали вакцинуватися, зростає кількість працівників, які записалися на щеплення. Найближчим часом в області почнуть вакцинувати медиків призовних комісій та працівників медичних навчальних закладів.

«Крім госпітальних баз, ми плануємо вакцинувати й інші медзаклади, працівників, які не займаються COVID-19, але записалися в чергу. Одночасно з цим сьогодні штабним рішенням ми б хотіли розпочати вакцинацію призовних комісій, які незабаром почнуть працювати. Важливо, щоб вони безпечно працювали. Уже із завтрашнього дня починаємо вакцинувати Кіцманську призовну комісію. Аналогічно звертаємося й до медичного університету, і до приватних медичних установ, на першому етапі ми готові вакцинувати і їх», – додала вона.

В Україні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу – Oxford/AstraZeneca (Covishield), Pfizer/BioNTech і CoronaVac.

Із 24 лютого українців вакцинують вакциною Covishield, привезеною з Індії. 25 лютого щеплення почали робити в усіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартувала запис на вакцинацію. На 9 березня заявки подало понад 190 тис. українців, повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Україні в межах ініціативи COVAX безоплатно нададуть 1,78 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca і 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech, повідомили в ЮНІСЕФ 2 березня.

Планують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини в компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Усього Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»