СПОСІБ ЖИТТЯ

В Україні дорожчають бензин і дизельне паливо. Шмигаль доручив Антимонопольному комітету розібратися

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив міжвідомчим робочим групам боротися з нелегальним обігом пального. Про це він написав у Telegram 10 березня після наради, присвяченої цьому питанню.

«Споживачі повинні мати доступ до якісного та доступного пального. Активізуємо діяльність міжвідомчих робочих груп в областях. […] Робочі групи проводять щоденний моніторинг цін на пальне в кожному районі», – зазначив глава уряду.

Зокрема, Антимонопольному комітету Шмигаль доручив перевірити дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції під час продажу світлих нафтопродуктів. Митна служба, Держпродпотребслужба і Держекоінспекція мають за тиждень подати в Кабмін пропозиції про проведення лабораторних досліджень якості палива і про створення державної системи якості палива.

За розпорядженням прем’єр-міністра, боротися з нелегальним обігом палива в Україні мають представники нафтогазової галузі, профільних асоціацій, органів місцевого самоврядування, ДФС і ДСНС, Нацполіції та інших уповноважених органів.

Вартість основних марок нафтопродуктів у роздрібній мережі зберігає потенціал подальшого зростання в діапазоні 1,25–1,7 грн за літр, що вплине на вартість бензину і дизельного палива на українських АЗС, поінформувало видання «Коментарі», посилаючись на інформацію від експерта з енергетичних питань, директора «Консалтингової групи А-95» Сергія Куюна.

Такий розрахунок, за словами Куюна, ґрунтується на вивченні динаміки зростання цін на світовому ринку і на внутрішньому гуртовому ринку України з листопада 2020 року, коли світові ціни на нафту і нафтопродукти почали зростати з позначки $37 за барель і додали на ринку північного заходу Європи 81% (до $67 за барель).

У середньому бензин подорожчав в Україні за цей тиждень на 10 копійок, ідеться в матеріалі «5 каналу». У лютому літр бензину А-95 в Україні коштував у середньому трохи більше ніж 25 грн, а станом на 1 березня подорожчав на 11%, до 28,2 грн за літр. Опитані журналістами експерти вважають, що ціни ростуть через те, що Україна критично залежить від постачання палива з-за кордону, зокрема з Росії.

«Кожен третій імпортний літр дизельного палива – родом із Росії. Хоч більшість імпортного бензину в Україні і з Білорусі, але нафта для його виробництва – російська. Бензин і солярка за останні три тижні різко подорожчали. Подекуди літр А-95 коштує 32 грн. Літр бензину А-92 в середньому по країні коштує майже 27,3 грн. Дизельне пальне – 27,7 грн. Майже на 20% подорожчав і автогаз, за нього правлять майже 15,40 грн», – указано в матеріалі.

Економіст Борис Кушнірук спрогнозував, що не варто очікувати збільшення цін на нафту.

«Україна залишається в курсовому плані стабільною. Може навіть зміцнюватися курс долара до гривні. Тому цей факт не буде провокувати зростання цін у гривневому еквіваленті», – сказав він.

Куюн вважає, що газ дуже сильно подорожчав через морози.

«Наприклад, у Польщі дуже багато домогосподарств налаштовані на обігрівання скрапленим газом. І вони створили високий попит на ринку і підняли ціни. Але погода покращується. Попит упав», – розповів експерт.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»