ПОЛІТИКА

У Кремлі прокоментували можливість зустрічі Путіна із Зеленським

Спікер Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи можливість зустрічі президента РФ Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським, заявив, що її, як і будь-яку іншу зустріч, потрібно добре підготувати. Про це 10 березня повідомляють російські «Известия».

Як уточнив спікер Кремля, у цьому разі підготовка полягає у виконанні раніше досягнутих домовленостей у мінському і нормандському форматах.

За словами Пєскова, «Путін ніколи не відкидає апріорі будь-яких зустрічей, тим паче, коли зустрічі можуть бути результативними і принести користь усім».

9 березня на пресконференції в межах форуму «Україна 30» Зеленський заявив, що якщо зустріч у нормандському форматі в доступному для огляду майбутньому не відбудеться, буде докладено максимум зусиль для зустрічі з лідерами Франції, Німеччини та Росії окремо.

«Нормандская зустріч у будь-якому випадку готується. Скажу від себе те, що говорив і нашим західним партнерам: не буде зустрічі в нормандському форматі – знайду формат, коли зустрінуся з кожним лідером «Нормандської четвірки». Як кажуть, якщо гора не йде до Магомета… Нічого страшного, я зустрінуся з кожним із них окремо», – підкреслив президент.

У 2014 році Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Востаннє саміт лідерів «Нормандської четвірки» проводили понад рік тому – 9 грудня 2019 року в Парижі. У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково.

Очікували, що наступний саміт відбудеться в березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»