СПОСІБ ЖИТТЯ

У межах COVAX Україна отримає вакцину від AstraZeneca, яку виробляють у Південній Кореї – Степанов

У межах глобального механізму COVAX Україна отримає вакцину проти коронавірусу від AstraZeneca, яку виготовляють у Південній Кореї. Про це «РБК-Україна» 10 березня повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Глава відомства заявив, що до кінця другого кварталу 2021 року очікують постачання від 2,2 млн до 3,8 млн доз цієї вакцини.

«Цей препарат AstraZeneca – це все один і той самий продукт. Просто він виробляється в Південній Кореї», – сказав він.

Степанов нагадав, що в межах COVAX Україна також одержить 117 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech.

В Україні зареєстрували три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech та CoronaVac.

Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield, який прибув з Індії. 25 лютого щеплення почали робити у всіх областях. Станом на ранок 10 березня в Україні вакцинували майже 23,5 тис. осіб.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення зроблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

1 березня в Україні стартував запис на вакцинацію. Станом на 9 березня заявки подало понад 190 тис. українців, повідомляв міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Очікують, що Україна також закупить 15 млн доз вакцини в компанії Novavax, постачання розпочнуть у липні.

До 15 березня в Україну планують доправити першу партію (700 тис. доз) вакцини CoronaVac виробництва китайської фармкомпанії Sinovac Biotech. Загалом Україна закупить 1,9 млн доз цієї вакцини.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»