СВІТ

У МЗС Білорусі запропонували консулу Польщі покинути країну

Міністерство закордонних справ Білорусі збирається вислати польського консула Єжи Тимофеюка через його участь у неофіційному заході. Про це йдеться в заяві відомства від 9 березня.

За інформацією МЗС Білорусі, Тимофеюк узяв участь у неофіційному заході, присвяченому «дню проклятих солдатів» – учасників антикомуністичного підпілля в Польщі під час і після Другої світової війни.

«Абсолютно неприйнятні для нас героїзація військових злочинців, цинічне виправдання геноциду білоруського народу, грубі порушення зобов’язань польської сторони щодо недопущення героїзації нацизму», – ідеться в повідомленні.

МЗС Білорусі нагадало про злочини «проклятих солдатів» під командуванням Ромуальда Райса на прізвисько Бурий, загін якого вбив кілька десятків православних селян на сході Польщі.

«Своїми злочинами в місцях компактного проживання білоруської національної меншини «прокляті солдати» під командуванням Ромуальда Райса поставили себе на один рівень із гітлерівськими карателями. Пам’ять про спалені села, сотні вбитих і покалічених мирних громадян священна для нашої країни. І Білорусь, і Польща заплатили колосальну ціну за виживання своїх народів у тій страшній війні«, – заявили дипломати.

Участю в зазначеному заході польський представник грубо порушив норми міжнародного права, зокрема Віденську конвенцію про консульські зносини, заявили у МЗС Білорусі.

Узимку 1946 року відділ Райса спалив п’ять сіл біля Більська-Підляського, як-от: Зани, Гміна Залешани, Концовизна, Скворци і Вулька-Вигоновська, де більшість населення була православними білорусами. Слідчий відділ Інституту народної пам’яті Польщі, який розслідував справу про спалення, стверджує, що було вбито 79 осіб, повідомив телеканал «Белсат».

За інформацією членів громадського комітету сімей жертв, кількість убитих утричі більша. Серед загиблих – перевізники, чиїми послугами користувався відділ під час подорожей околицями. Інститут надав цьому злочину статус геноциду. 2005 року розслідування припинили.

Источник

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Кнопка «Наверх»